Návrh: Omezit parkování v Nerudově ulici pro větší bezpečnost dětí

Nerudova ulice je pro auta slepá, spojuje Raisovu ulici s přístavbou základní školy. V ulici jsou i rodinné domy a dětské hřiště. Prochází jí také cyklochodník mezi parkem u školy a nábřežím. V ulici je několik vyčleněných parkovacích míst.

Ulice je pěšími dosti frekventovaná, odhadem polovina žáků přístavby chodí dotyčnou částí přístupnou do školy sdílenou s předmětnými řidiči.

Ne všechna parkovací místa jsou obsazena místními, tak je využívají k parkování zaměstnanci školy. Natolik si na to zvykli, že parkují i v zálivu na druhé straně, který k tomu určen není, a někdy i u průchodu k řece kolem stadionu. A zrovna tito přijíždějí a odjíždějí (někdy i pozadu) v době, kdy jde ulicí nejvíce dětí. Když je pak ke škole potřeba něco nebo někoho dovézt, není tam ani kde zastavit, aby řidič neblokoval průchod či průjezd.

Přitom podle hlavní silnice a během dne i na starém náměstí jsou stále volná parkovací místa, akorát dotyční by museli jít několik desítek či set metrů pěšky do práce, což logicky nedělají, když je k tomu nic nenutí.

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.