Otevřený dopis redakční radě Ozvěn

Vážená redakční rado,

po otevření únorových Ozvěn jsem se nestačil divit, co se lze na stránkách těchto novin dočíst. Dozvíme se na celé jedné stránce detailní vyprávění koaličního zastupitele o tom, jak nepřizpůsobil svoji jízdu autem aktuálnímu stavu zledovatělé vozovky a změny klimatu, dostal smyk, jak se dostal do příkopu, tam usilovně přemýšlel nad tím, kudy z auta vylézt ven, a kdo mu vše pomohl. Jsem samozřejmě rád, že se nikomu nic nestalo, a že jsou lidé dobří, ale patří toto na téměř celou stránku radničních novin z peněz daňových poplatníků? Dále tam čteme například srdceryvný článek, jak pan starosta osobně pomohl občanovi bez domova. Což o to, počin je to záslužný, i když jak se říká, charita a pomoc se dělají, ale nemluví se o ní. A v tomto stylu psaní jsou v podstatě celé Ozvěny.

Toto vše lze respektovat pokud se ovšem z Ozvěn konkrétně také dozvíme, co se děje na radnici, v radě města či zastupitelstvu. Nedočetl jsem se například nic o schváleném rozpočtu v prosinci, o plánech Rady koupit za 10 miliónů Kč pozemek1, nebo o nejbližších zamýšlených investicích města, apod.

Proto bych uvítal a navrhuji, dejte stabilně jednu stránku Ozvěn k dispozici koaličním zastupitelům, abych se od nich dozvěděl a udělal si představu, jak spravují naše město, jaké mají plány a vize. Zároveň stejný rozsah dejte k dispozici opozičním zastupitelům, aby měli též možnost vyjádřit svůj názor a jejich pohled na věc. Čtenáři našich Ozvěn budou tak mít příležitost si udělat nezávislý a objektivní názor na věci veřejné ve městě.

Tomáš Velendorf, občan Škrovádu

  1. záměr koupě pozemku za Terezou byl projednán na 5. Zasedání zastupitelstva města – hala Píšťovy; prodej bytů; koupě parcely – slatinak.cz[]

2 komentáře u „Otevřený dopis redakční radě Ozvěn“

  1. Myslím, že po předchozích zkušenostech s neuveřejňováním nepohodlných příspěvků v Ozvěnách Slatiňan by bylo třeba návrh pana Velendorfa na vyhrazení jedné stránky tzv. opozici přednést na jednání zastupitelstva k projednání – tedy oficiální cestou.

    Jiří Urválek

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.