Pardubickou radnici i sídlo Pardubického kraje zdobí ukrajinské vlajky

Od úterního rána pardubickou radnici i sídlo pardubického kraje zdobí další vlajka, tentokrát ukrajinská, jejímž prostřednictvím chtějí město a kraj vyjádřit solidaritu se zemí, kterou zmítají válečné nepokoje a od dnešní noci i okupace ze strany Ruska.

Pardubický kraj má od září 2013 podepsanou dohodu o spolupráci se Zakarpatskou oblastí, kterou dlouhodobě podporuje jak finančně, tak materiálně. „V posledních letech se nám podařilo podpořit rekonstrukce řady škol a školek, opravu polikliniky v Koločavě či darovat sanitní vozy do Koločavy, Perečína či Mižhiri. V tuto chvíli navíc připravujeme převoz prvních téměř 110 zdravotnických lůžek a dalších techniky do zakarpatských nemocnic,“ sdělil hejtman Martin Netolický.

Nad budovou krajského úřadu vlaje vlajka Ukrajiny.

„Vyvěšením ukrajinské vlajky chce město Pardubice vyjádřit, že je naprosto nepřijatelné, aby v civilizovaném světě svoje zájmy prosazoval jeden stát hrozbou, či dokonce realizací okupace jiné svrchované země. Doufám, že k ničemu takovému nedojde, situace se uklidní a lidé na Ukrajině budou moci normálně a v klidu žít,“ doplňuje primátor Pardubic Martin Charvát.

 

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.