Téma: Park u školy

Park před školou či Školské náměstí či Školní náměstí anebo také Park Jaromíra Johna je snad jediné, co ve Slatiňanech opravdu připomíná náměstí: je to dost veliké, většinu plochy netvoří parkoviště, je to docela v centru a v okolí nejsou jen bytové a rodinné domy.

park u školy

Řada příspěvků byla věnována parku před školou, který byl zastupiteli v únoru 1991 oficiálně pojmenován po spisovateli Jaromíru Johnovi (Markalousovi). První stať vyšla v Ozvěnách v dubnu 1991 s poznámkou na obnovu zmíněného parku, neboť je situován na exponovaném místě vedle frekventované silnice a byl poněkud zanedbaný. V listopadu 2008 Ozvěny psaly o úpravě parku v předchozím roce, realizované dle projektu architekta M. Stejskala, aby byl lépe využíván ke svému účelu. Přibyly lavičky, bidlové posedy pro teenagery a nové průchozí cesty s lepším povrchem.*2

Téma

Událost

Odkaz: *1 Ozvěny 10/2019 – Milan Vorel: Park před základní školou stále čeká na oficiální název vizuálně prezentovaný poutačem (28 let)

Odkaz: *2 Ozvěny 9/2020 – Milan Vorel: Tvůrčí pobyt spisovatele Jaromíra Johna byl připomenut krátkým životopisem na poutači v parku před školou (obr. č. 1 a 2)

Jeden komentář u “Téma: Park u školy”

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.