Bývalá slatiňanská pekárna Jarča otevřela v Orli

Pekařství s pekárnou ve Slatiňanech na Středu skončilo loni na podzim po neshodách s nájemcem nejméně po 30 letech provozu. Majitelé chtěli však pokračovat, a tak našli a připravili novou provozovnu ve vedlejší obci Orel, kterou před měsícem otevřeli pro veřejnost. Jednatelka Micheala Čavrnochová nám k tomu uvedla:

Orel 67 – zdroj: Mapy_cz

Ano, i přes současnou nepříznivou dobu jsme naši pekárnu znovu otevřeli. Bohužel ani nám se nevyhnula různá vládní nařízení. V minulosti jsme hodně dováželi do škol, školek, jídelen, restaurací, ale tato zařízení byla uzavřena těsně před naším otevřením. Rodiče jsou s dětmi doma, lidé pracují z domu, také si více pečou doma, je omezený pohyb na veřejnosti, lidé jezdí více nakupovat do velkých obchodů atd.

I přesto věříme, že se k nám budou zákazníci vracet nejen proto, že v téhle době je u nás menší pravděpodobnost nákazy, než například ve velikých marketech, ale i z důvodů kvality.

Ještě nám chybí poutače, ale pracujeme usilovně na tom, aby toto bylo doplněno a byli jsme lépe vidět. Bohužel jde vše pomaleji, něž jsme očekávali.

Otevřeno je ve všední dny od 5ti do 14ti hodin, od května bude do 16ti.

Máte nějaký doplňkový sortiment?

Pekárna Jarča Orel – káva s makovcem

U nás můžete nakoupit také mouku z nedalekého mlýna v Janderově, mléčné výrobky z farmy a spoustu dalšího.

Zákazníci mohou u nás nakoupit i kávu s sebou a tím si tak zpříjemnit cestu. Udělat kávu chvíli trvá, ale snažíme se zajistit, pohodlný a rychlý nákup, aby odcházeli zákazníci spokojení.

Jaká konkrétní omezení máte v korona-time?

Do našeho malého krámku lze vstupovat pouze po dvou, se zakrytými ústy a nosu, kvůli bezpečnostnímu opatření. Zároveň žádáme zákazníky o dodržení bezpečné vzdálenosti 2 metrů.

Ale velké fronty se před obchodem asi netvoří, že? Vaše provozovna ve Slatiňanech byla známá bleskově rychlou obsluhou.

Vzhledem tomu, že se musí dodržovat bezpečnostní vzdálenost, tak se menší fronta dělá, ale není to takové jako ve Slatiňanech, protože Zaječice jsou zčásti uzavřené a tak mnozí řidiči jedou objízdnou trasou a Orel zcela minou.

Jak je to s parkováním?

Parkovat lze před prodejnou a vedle prodejny v ulici. Připravujeme parkování ve dvoře.

Dají se vaše výrobky sehnat někde ve Slatiňanech?

Pekárna Jarča Orel – chléb s celozrnným kvasem

Ve Slatiňanech dodáváme do Potravin Málek.

Lidé se nás často ptají, jestli budeme otvírat i prodejnu ve Slatiňanech. Za těchto podmínek však nejsme schopni na tuto otázku odpovědět.

Zákazníci však mohou navštívit naši prodejnu potravin v Chrudimi v Novoměstské ulici vedle u Kooperativy nad náměstím. I zde si mohou zákazníci nakoupit naše pekařské výrobky, mouku z janderovského mlýna, mléčné výrobky z farmy Sokol, uzeninu, zákusky a spoustu dalšího.

Chcete něco vzkázat vašim minulým či budoucím zákazníkům?

Současná situace zasáhla nás všechny, proto přejeme všem lidem v první linii, řemeslníkům a hlavně všem lidem kolem nás spoustu sil. Posíláme povzbuzení. Mějme se rádi, važme si toho, co kolem sebe máme, a tvořme radost a pozitivní myšlenky kolem sebe.

Děkuji za e-rozhovor (přes e-mail).

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.