po 23.9.2019 Padubice: Alvarová – Průmysl lži – beseda o informační válce

pondělí 23 / 19:00 / Divadlo 29

Průmysl lži

Chcete se dozvědět, jak vrtošivý, nespolehlivý, emocionálně labilní a dětsky naivní je náš mozek při vytváření názorů? Ponořte se do světa, o němž se dosud málo mluví, protože se nachází za kulisami velkých mocenských her, kde se točí miliardy a hraje se o moc. Je to svět manipulace a propagandy, používané i jako zbraně v hybridní válce, v níž má být dobyto zájmové území bez použití konvenčního vojska. Nahlédneme do kybernetických, psychologických a marketingových metod určených k manipulaci s našimi emocemi a rozhodováním.

Přednášku povede novinářka, scenáristka a publicistka Alexandra Alvarová, která žije v současnosti v Kanadě. Je expertkou na politický marketing a propagandu. Je také autorkou knihy Průmysl lži: propaganda, konspirace a dezinformační válka.

Akce se koná v rámci projektu Textconnexion 2019, který je realizován za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Pardubického kraje a statutárního města Pardubice.

vstupné: 100 Kč, pro seniory od 65 let vstup zdarma

Jeden komentář u “po 23.9.2019 Padubice: Alvarová – Průmysl lži – beseda o informační válce”

  1. Dobrý tip. Zrovna dneska jsem o té paní vyprávěl otci, jak napsala před eurovolbami článek, kde předvídala, že vyhrají i v slušných stranách europoslanci, kteří brojí proti Západu. Říkal jsem si, co to je za nesmysl v takových stranách. A ono se to stalo u KDU!
    Kdo autorku nezná, nabízím přednášku http://slatinany.farnost.cz/files/knihovna.htm#alvarova a kdo raději čte, pak knihu Průmysl lži na půjčení. Čte se to dobře.

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.