Návrh: Podjezd pro cyklostezku u zimního stadionu v Chrudimi

Cyklostezka Slatiňany – Chrudim končí v současné době u hlavní silnice městského okruhu mezi Tescem a nemocnicí. Po přejetí hlavní silnice nyní většinou cyklisté musí pokračovat po úzké a dosti frekventované ulici Na Ostrově.

Proto město Chrudim už mnoho let uvažuje o zakopání asi 400 m potrubí do země, což by umožnilo na jeho místě vést cyklostezku. V té souvislosti by vedla cyklostezka pod mostem podél řeky. Projekt dále počítá se vznikem podélných parkovacích míst v místě stávajících svodidel.

cyklostezka proti plaveckému bazénu v Chrudimi – situace

 

cyklostezka u Teska

2 komentáře u „Návrh: Podjezd pro cyklostezku u zimního stadionu v Chrudimi

  1. Letos na podzim teprve začne po šesti letech příprav Ředitelství silnic a dálnic ČR stavět místo mostu u OC Tesco lávku a nový most by se měl začít budovat na jaře. Celý úsek městského okruhu až k okružní křížovatce U Guláška by měl být hotov do jednoho roku Naprostou většinu akcí bude dělat ŘSD, samostanou investicí města jsou chodníky, autobusové zálivy, vjezd na budoucí parkoviště v kůrovcovém lesíku, cyklopruhuy i nová cyklostezka. Podle odhadů projektanta by vše mělo stát do 14 milionů korun.
    https://chrudimskenoviny.cz/kategorie/postrehy/graffiti-plocha-skateparku-je-plna-vzkazu-pro-starostu
    8/9/2023

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.