Téma: Podpora hromadné dopravy

S rostoucí životní úrovní z ztrácí hromadná doprava na významu, protože dnes už si může skoro každý dojet vlastním autem kdykoliv a kamkoliv potřebuje.

Ale protože komunikace nepřibývají tak rychle jako auta a potřeba lidí cestovat, zhoršují se problémy s parkováním, s dobou jízdy ve špičkách a se zátěží obcí a ulic na hlavních tazích (třeba u nás na TGM), mohla by v této věci pomoci i hromadná doprava.

Musí však odpovídat zvětšujícím se nárokům na pohodlí, rychlost a spolehlivost. Nemluvě o důstojnosti přepravy těch, kteří vlastním autem už nebo ještě jezdit nemohou.

Čím lepší bude hromadná doprava, tím méně ucpané budou silnice. Jde sice jen o jednotky % zlepšení, ale když se podaří víc takových opatření, pak výsledek musí být znát.

Podle statistiky hustoty dopravy na I/37 vzniká 20% dopravy ve Slatiňanech (těch 20% je 2tis. aut denně).

I to že někdo mokne na zastávce bez přístřešku může urychlit jeho rozhodnutí pořídit si konečně to druhé (třetí… ) auto.

Jeden komentář u “Téma: Podpora hromadné dopravy”

  1. V Litomyšli bude jezdit MHD týden zdarma, má cestující motivovat
    6. září 2023 13:30
    U příležitosti Týdne mobility bude v Litomyšli pět dní jezdit městská hromadná doprava zadarmo. Cestující nemusí v autobusech platit od 18. do 22. září. Město chce lidi motivovat, aby městskou dopravu víc využívali.
    https://pardubice.rozhlas.cz/v-litomysli-bude-jezdit-mhd-tyden-zdarma-ma-cestujici-motivovat-9066707

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.