Návrh: Policie kontroluje rychlost a obec řeší přehnaná omezení

Většina řidičů jezdí ze svého pohledu bezpečně a zodpovědně. Je to však subjektivní: co se zdá bezpečné řidičovi, nemusí přijít bezpečné míjenému chodci či cyklistovi nebo jeho rodičům anebo jinému řidiči. Jako kompromis a pro zamezení neřešitelných sporů byla (už dávno) zavedena silniční pravidla, jejichž součástí je i omezování nejvyšší rychlosti.

Proto se kontrola a vymáhání silničních pravidel jeví jako společensky přijatelný a prospěšný nástroj pro lepší život v obci.

Je tedy pravda, že moc pravidel někdy někteří zneužívají a „prudí“ s nimi pro vlastní zájmy, z lenosti nebo prostě ze zlomyslnosti. Příklad je 30km/h omezení při opravě, které se na konci opravovaného úseku „zapomnělo“ ukončit, nebo je tam ještě týden po dokončení opravy, nebo když si nějaký „významný“ občan prosadí omezení průjezdu ulicí, kde on bydlí, ale že ve vedlejší ulici jezdí 2x tolik aut mu už je šumák.

I to by bylo dobré řešit nějak systémově, shromažďovat takové případy a veřejně řešit, aby jich bylo co nejméně a nenutili buzerované řidiče ignorovat pravidla komplet na úkor dalších účastníků provozu.

 

Jeden komentář u “Návrh: Policie kontroluje rychlost a obec řeší přehnaná omezení”

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.