Pozor na investice do kryptoměn

taky vám volají občas na telefon uhlazení týpci a nabízejí zhodnocení financí v kryptoměnách a na akciovém trhu anebo vám chodí emaily či vyskakují reklamy či na youtubu či facebooku videa s bohatým týpkem chodícím kolem bazénu v Karibiku? Tak než jim pošlete své úspory, tak poslyšte můj příběh:

Jeden obchodník s kryptoměnou mě kdysi přemluvil, abych ho zkusil, ale z opatrnosti jsem si u něj nechal jen tisícovku s tím, že když to vyjde, peníze se zhodnotí a dostanu je zpět v pořádku na účet, tak si u něj třeba nechám víc apod. To se také stalo, ale další větší investici jsem odkládal, až mi přišel tento překvapující dopis z Prahy:

No, tak to vypadá, že právo u nás ještě funguje…

Jinak ještě poznámka. Když už vás ukecají, tak doporučuji si předem ověřit a vyzkoušet, jak to je s možností získání peněz zpět.

Jinak to není první má zkušenost, před asi 8mi lety jsem zase „investoval“ do derivátů měnových párů, zlata apod… a byl problém ty peníze dostat zpět i když se podařilo něco „vyhrát“. Nakonec ti stálo 50tis. Je to vzrušující, svůdné… člověka to snadno chytne… takže bacha na to, ani bych neradil to zkoušet. Neříkám, že to ti investoři všichni podvodníci jako ten Tanner, ale rizikovost těch investic není menší, než třeba sázení na sport u Sazky nebo kupování losů, tedy 1:10. A je to chytlavné.

Znám jednu starou paní, která takto přišla o více než 100 tis. Kč, snažila se je půl roku dostat zpět, volala prostředníkovi, ten se různě vykrucoval. Neměla nic v ruce, smlouvu ani IČO ani jméno firmy, jen účet, kam to poslala, aby mohla někoho žalovat. Styděla se o tom mluvit anebo jít na policii, stále věřila, že ten „pán“ na druhé straně hovoru jí ty peníze vrátí… nedočkala se do smrti.

Připomíná mi to údajné Dalai Lamovy rady pro šťastný život, kde radí: „Když prohráváš, neprohraj poučení.“. Tahle zkušenost stála 50tisíc ):

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.