Pozvánka na brigádu při obnově starého sadu

Milí spoluobčané, v souvislosti s blížícím se stým výročím vzniku Československa bychom rádi přispěli k obnově krajiny v okolí našeho města. Středisko Junáka Slatiňany ve spolupráci s Městem Slatiňany vyhlašuje akci „Obnova starého sadu U křížku ve Škrovádu“. Jde o zničený sad po pravé straně cesty vedoucí k seníkům a kompostárně. Sad leží na pozemcích města (parcely č. 243/3, 243/2, 243/4, 243/5, 243/6, 243/7, 313/3, 313/2 KÚ Škrovád).

Sázet budeme vhodné původní odrůdy ovocných stromů – vysokokmeny (hrušně, třešně a slivoně).

Do akce se mohou zapojit spolky, rodiny, školní třídy, firmy i jednotlivci. Účastnický poplatek ve výši 330,- Kč obsahuje sazenici stromku, kůl a pletivo proti okusu. Akce je nezisková. Z případného zbytku financí zakoupíme další stromky.

Přihlásit se můžete mailem na adrese danielvychodilcentrumcz. Uveďte jméno a počet požadovaných stromků. Obdržíte potvrzení o přihlášení a pokyny k platbě, která se bude provádět převodem na účet střediska Junáka.

Samotné sázení proběhne v neděli 11. listopadu 2018 odpoledne od 10.00 hod. Součástí akce bude několik doprovodných aktivit.

Za středisko Junáka Slatiňany   Daniel Vychodil

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.