Téma: Pracovní mapa průjezdnosti města pro auta

ulice u Modely zaplněná parkujícími auty během vánočního jarmarku 2019

Toto je pracovní verze mapy pracovní skupiny v rámci projektu Otevřené a přitažlivé město Slatiňany . Mapa by měla být podkladem pro firmu připravující General dopravy a parkování a pravděpodobně se dostane i do Strategického plánu rozvoje města.

Mapa slouží pouze pro zmapování „slabých míst“. Nemá řešit, jak se bude to které místo řešit a jestli to je vůbec jde. Není dobré spojovat analýzu a řešení a připouštět si jen ty problémy, na které právě teď máme řešení. Může se totiž stát, že si nepřipustíme problém, který sice teď řešitelný není, ale může být třeba za nějakou dobu… tak si na něj „zvykneme“, ale stejně nás budou jeho důsledky otravovat. Pak se může totiž stát, že řešíme jen „blbosti“, protože jen ty mají snadné řešení, místo toho, co nás – lidi trápí.

Cílové skupiny jsou: veškerá automobilová doprava místních, jejich návštěv i turistů, zásobování, projíždějící městem, záchranné složky atd.

Nejčastější dopravní cíle jsou: Základní a mateřská škola, DSS, nádraží, obchody na TGM, Společenský dům a Sokolovna, hřbitov a zámek pro návštěvníky.

 

Níže je pracovní mapa pracovní skupiny, která sloužila jako podklad pro zhotovitele, který z toho udělal dokument (odkazovaný výše). Po kliknutí na obrázek nebo odkaz níže se vám otevře aktuální mapa ve formátu SVG. U některých ulic a míst je doplněná poznámka, která se zobrazí po najetí myší. Někde je odkaz na externí zdroj, který se zobrazí v internetovém prohlížeči po kliknutí. Mapu je dobré si po otevření v prohlížeči zvětšit. Pod mapou by měl být zobrazený barevný podklad s ulicemi, domy a zelení. Při problémech se zobrazením zkuste jiný prohlížeč.

ukázka mapy průjezdnosti či průchodnosti

 

 

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.