Téma: Pracovní mapa průjezdnosti města pro cyklisty

Pracovní mapa pracovní skupiny, která sloužila jako podklad pro zhotovitele, který z toho udělal dokument (odkazovaný výše).

Mapa slouží pouze pro zmapování „slabých míst“. Nemá řešit, jak se bude to které místo řešit a jestli to je vůbec jde. Není dobré spojovat analýzu a řešení a připouštět si jen ty problémy, na které právě teď máme řešení. Může se totiž stát, že si nepřipustíme problém, který sice teď řešitelný není, ale může být třeba za nějakou dobu… tak si na něj „zvykneme“, ale stejně nás budou jeho důsledky otravovat. Pak se může totiž stát, že řešíme jen „blbosti“, protože jen ty mají snadné řešení, místo toho, co nás – lidi trápí.

Cílové skupiny jsou: cestující do školy a zaměstnání po městě, transport po městě na středně dlouhé vzdálenosti (návštěvy, nákupy) především seniorů, cesty k zastávkám veřejné dopravy, místní za sportem, turisté a to hlavně o víkendech podle Chrudimky (jak projíždějící městem, tak přijíždějící do města).

Nejčastější dopravní cíle jsou: Základní a mateřská škola, DSS, nádraží, městský úřad, pošta, obchody na TGM, Společenský dům a Sokolovna, hřbitov a zámek pro návštěvníky.

Legenda – v mapě jsou cesty označeny:

 1. tvarem
  1. čára – cesta či ulice
  2. kolečko– místo významné z pohledu cyklistů
  3. trojúhelník – problematické místo pro jiné uživatele
 2. tloušťkou, značkou
  1. místní – tenké – které využívají cyklisté z dotyčné a třeba ještě vedlejší ulice anebo jen málo
  2. tranzitní – silné – které využívají cyklisté z většího okolí
 3. průchodnost
  1. bezpečné – zelené – cyklisté nejsou významně ohroženi vozidly a cesta je bezpečně sjízdná
  2. méně bezpečné – žlutozelené – pro cyklisty s opatrností použitelné
  3. nebezpečné – červené – cyklisté jsou ohroženi autem nebo špatně sjízdná komunikace (děti samotné bychom tudy do školy jen neradi posílali)
  4. neprůchodné – fialové čárkované – kde se nedá nebo nesmí projet, ale hodilo by se
  5. jednosměrky – čárkované v různých barvách – kombinace průjezdnosti v jednom a druhém směru

Toto je pracovní verze mapy pracovní skupiny v rámci projektu Otevřené a přitažlivé město Slatiňany . Mapa by měla být podkladem pro firmu připravující General dopravy a parkování a pravděpodobně se dostane i do Strategického plánu rozvoje města.

Po kliknutí na obrázek nebo odkaz níže se vám otevře aktuální mapa ve formátu SVG. U některých ulic a míst je doplněná poznámka, která se zobrazí po najetí myší. Někde je odkaz na externí zdroj, který se zobrazí v internetovém prohlížeči po kliknutí. Mapu je dobré si po otevření v prohlížeči zvětšit. Pod mapou by měl být zobrazený barevný podklad s ulicemi, domy a zelení. Při problémech se zobrazením zkuste jiný prohlížeč.

ukázka mapy průjezdnosti či průchodnosti

 

 

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.