Proč bude v lednu otevřen sběrný dvůr pro občany jen 4 dny?

Důvod změny otevírací doby pro službu Sběrný dvůr je to, že stávající smlouva s městem byla vypovězena k 31.12.2019 a dosud nebyla sjednána nová dlouhodobá smlouva, která měla vyjít z výběrového řízení. Na to však ohledně sběrného dvora odpověděla jediná společnost – stávající provozovatel Recycling-kovové odpady a.s. (dále Recykling), který nabídl cenu více než 3-násobnou. Město se snaží vyjednat lepší podmínky, protože už tak provoz sběrného dvora činí významný podíl poplatku za likvidaci odpadů (kromě svozu popelnic od domu, doplatku na likvidaci tříděného odpadu a kompostárny). Nová dlouhodobá smlouva je tedy zatím v jednání.

Do té doby domluvilo město s Recyklingem individuální provozní dobu. A protože se platí podle počtu otevíracích dní a Recyklingem nabízená cena na den by byla pro běžnou provozní dobu ještě mnohem dražší, než výše zmíněná nová nabídka, byly vybrány jen dny, kdy chodí většina občanů.

Podle vyjádření ředitele Recyklingu Romana Filipa k této situaci rostla finanční náročnost sběrného dvora postupně už několik let. Dílem kvůli přibývajícím zákonným požadavkům a dílem přibývajícím službami Sběrného dvora. Stávající příspěvek ze strany Města Slatiňany však poslední dobou nepokryl ani polovinu mzdových nákladů zaměstnanců, kteří se o obsluhu Sběrného dvora starají, proto se společnost snažila s městem vyjednat nové podmínky a to už v průběhu roku 2018. Recykling má nadále zájem o spolupráci s městem a snaží se vycházet v jednání vstříc, jak se projevilo např. i ochotou otevřít ho v provizorním režimu podle požadavku města v lednu.

Jeden komentář u “Proč bude v lednu otevřen sběrný dvůr pro občany jen 4 dny?”

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.