Produkce odpadu v Chrudimi roste. Dodrží Chrudim slíbené zachování poplatku za odpady nebo přetékající popelnice a zvyšování cen vyřeší jeho zvýšením?

V tomto roce byl zahájen svoz bioodpadu z většiny města Chrudim a v příštím roce se rozšíří na celé město.

popelnice s kódem MESOH

Popelnice budou v příštím roce polepeny QR kódy a vznikne nové místo odpadového hospodáře, který bude mít na starosti město Chrudim a zavádět se prý bude i evidenční systém a evidence.

Nový odpadový hospodář bude optimalizovat procesy a dohlížet na to, aby se odpady správně třídily a řádně se s nimi hospodařilo. Do budoucna to znamená, že kdo nebude správně třídit, nebo si nenechá zkontrolovat obsah své popelnice, ten si připlatí. „Budeme řešit i sídliště a další opatření budou následovat,“ doplnil místostarosta Aleš Nunvář (Piráti) s odkazem na legislativu, která město k tomuto kroku vede kvůli ukončení skládkování v roce 2030.

Odpadků přibývá. Aleš Nunvář to spojuje se změnou životního stylu. Že se zvýšila hlavně produkce plastových odpadů, si mohou lidé ověřit v hodnocení plánu odpadového hospodářství za rok 2020.

Když odhodíte bioodpad do biopopelnice místo do směsného, pak město za každý kilogram zaplatí o 90 hal. méně.

„Děláme všechno pro to, abychom za odpady zaplatili co nejméně a pro občany to nemělo žádný dopad. Pokusíme se nezvyšovat, co to půjde, ale to nezvyšování záleží na každém jednotlivém Chrudimákovi,“ předeslal starosta Pilný.

Jeden komentář u “Produkce odpadu v Chrudimi roste. Dodrží Chrudim slíbené zachování poplatku za odpady nebo přetékající popelnice a zvyšování cen vyřeší jeho zvýšením?”

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.