Rada města schválila prodloužení smlouvy na Mobilní rozhlas

Znak Mobilní Rozhlas a Zmapuj to

zmapujto.cz – screenshot mapy a filtrů

Služba Mobilní rozhlas zahrnuje SMS a emailové zprávy občanům a také mobilní aplikaci Zlepšeme Česko – Zmapujto.cz pro zadávání podnětů pro zlepšení města údržbě města.

Za tuto službu platí město kolem 80 tis. Kč ročně. Rada města schválila prodloužení smlouvy na Mobilní rozhlas o další rok.

Aplikace byla v našem městě spuštěna téměř před rokem, přesně 1. 7. 2019. Jedná se o komunikační síť pro občany města či okolí, díky které jim, pokud se zaregistrují, neujde žádná důležitá informace. Dle jejich výběru lze omezit nabídku na sdělení, které je zajímá. K dnešnímu dni je zaregistrováno 377 občanů, většina informací odchází na jejich e-mailové adresy nebo do aplikace pro chytré telefony. Zprávy pomocí SMS jsou
využívány k rozesílání krizových informací (aktuálně „koronavir“).

Početná skupina žádá informace o výpadcích inženýrských sítí, pak o dopravě, kulturních akcích a hlášení městského rozhlasu. Přes aplikaci „MR“ lze také zasílat podněty ke zlepšení či vyřešení nějakého problému vč. fotografické přílohy. Takových to podnětů přišlo 24, všechny byly oprávněné a přispěly po jejich vyřešení k celkovému zlepšení „života“ ve městě.

Oslovení respondenti různých věkových kategorií prakticky do jednoho tuto službu hodnotili pozitivně a nadále ji budou využívat. Pokud ještě nejste přihlášení a měli byste o tuto službu zájem, neváhejte, je to opravu velice jednoduché a zařízení Vám zabere chviličku

Vašeho času. Stačí navštívit https://slatinany.mobilnirozhlas.cz/ a vy-
plnit údaje.*1

Odkaz: *1 Ozvěny 7/2020

xyz_smap = 1

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.