Téma: Rekonstrukce běžecké dráhy ve Spartaku

Město připravuje rekonstrukci škvárové běžecké dráhy na tartan, což je už mnohaletý požadavek atletického oddílu. Konkrétně připravuje šestidráhu s cílovou osmidráhu, propustný tartan.

předpokládaná cena rekostrukce bude 12 – 14 mil, projekt kolem 250 tis. Kč1


Rada města vybrala společnost Sportprojekta Praha, s.r.o. na vypracování projektové dokumentace rekonstrukce atletického oválu a přilehlých sportovišť. Projektová dokumentace by měla být dokončena nejpozději v průběhu května 2021.

Po vyhotovení projektové dokumentace bude možné podat žádost o dotaci na Národní sportovní agenturu, která vypsala dotační titul, a lze získat až 70 % požadovaných finančních prostředků.

Projektová dokumentace bude řešit rekonstrukci 400 m dlouhého oválu o 6 drahách s cílovou osmidráhovou rovinkou s umělým vodopropustným polyuretanovým povrchem a zároveň bude obsahovat rekonstrukci povrchu pro diskařský sektor a dohodiště pro vrh koulí. Celkové odhadované náklady na stavební realizaci činí 11 mil. Kč.2

 1. Zasedání zastupitelstva – prodej obecních pozemků a pojmenování nové ulice za benzínkou []
 2. Ozvěny 3/2021[]

6 komentářů u „Téma: Rekonstrukce běžecké dráhy ve Spartaku“

 1. 20/9/2023 – zastupitelstvo – informace_ JB: informace o rekonstrukci oválu: 
  práce probíhají od 17.7.2023, práce se chýlí ke konci
  jediný problém je s penězi od sportovní agentury: podle administrátorky paní Žurkové máme všechny podklady dodané, ale pak se ukázalo, že nám chybí smlouva na hmotné vybavení, které je součástí dotace  (překážky, časomíra…). V agentuře jsme tedy prodloužili termín, ve zrychleném řízení jsme dnes vybrali firmu, a smlouvu předáme na agenturu, což by mělo stačit.
  V.Peřina: jakou částku administrátorka inkasovala,
  JB: bylo to – tuším – 45 + 55 tis, obě částky už byly proplaceny

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.