Návrh: Rekonstrukce Klášterní ulice (od TGM po Tyršovu)

Připravuje se rekonstrukce Klášterní ulice od TGM po Tyršovu. V celé délce bude ulice jednosměrná a průjezdná od TGM, vozovka bude rozdělena na pruh pro parkování a pruh pro průjezd.

Současně budou rekonstruovány křižovatky Tyršova – Klášterní a Tyršova – Nádražní: prostor křižovatky bude zvýšen a bude fungovat jako retardér pro zklidnění provozu.

Oproti Koncepci dopravy v klidu však nevzniknou původně navrhovaná parkoviště u přilehlých bytovek.

rekonstrukce části Klášterní ulice – koordinační situace

Na základě námitky obyvatelů obytného domu s č.p. 600–602 vypuštěno z projektu 34 parkovacích míst, kterých je přitom v centrech měst akutní nedostatek. (Ozvěny 2/2019)


Majitel bývalé drogerie v Klášterní ulici pan Vladyka odůvodňuje její zrušení zejména nešťastným řešením ulice kolem tehdejšího obchodu, když ve Slatiňanských novinách píše: “Finálním důvodem mého rozhodnutí (byla ale nedávná rekonstrukce Klášterní ulice, při níž byl přímo před bočním vchodem vybudovaný ostrůvek s veřejným osvětlením. (…) Nejdříve jsem měl v plánu skončit úplně. Ale potkávali mě ve městě zákazníci, někteří přicházeli přímo do prodejny a snažili se mě přesvědčit, abych pokračoval. Nakonec jsem tedy, po dlouhé rodinné poradě, změnil svůj názor a rozhodl se vybudovat prodejnu novou, menší.”(1)

5 komentářů u „Návrh: Rekonstrukce Klášterní ulice (od TGM po Tyršovu)

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.