Sběrný dvůr v roce 2021 bezplatný do 200Kč na občana a rok

Každý poplatník (občan) bude mít roční kredit v hodnotě 200 Kč, ze kterého bude moci v průběhu roku čerpat dle odevzdaného množství a ceny dané komodity. V předešlých letech město za každého občana uhradilo průměrně 169Kč ročně, tedy výše kreditu počítá i s drobným navýšením. Čtyřčlenná rodina tak může postupně vy čerpat až 800 Kč.

V případě vyčerpání tohoto kreditu bude odpad zpoplatněn přímo sběrným dvorem dle aktuálního ceníku občanovi na místě. Informace o stavu Vašeho kreditu Vám na požádání poskytne Sběrný dvůr. Kredit je nepřenosný a nenárokový. Nevyčerpaný kredit se nebude převádět do dalších let.

V případě plastového a papírového odpadu doporučujeme využít hnízd či služby svozu „dům od domu“ čímž si ušetříte kredit sběrného dvora na jiné komodity a zároveň šetříte náklady města, jelikož jsou i tyto komodity ze strany sběrného dvora zpoplatněny. V případě nákupu pneumatik se informujte u svého pneuservisu, který je ze zákona povinen staré pneumatiky zdarma převzít. Sběr starého elektrozařízení a spotřebičů zůstává bezplatný a do kreditu není započítáván.

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.