Sdělte milionuchvilek co si myslíte o demonstraci na Letné

6.12.2019

před třemi týdny jsme společně opět zaplnili Letnou. Pokud nám chcete dát k Letné zpětnou vazbu, můžete tak učinit ZDE.


Na Letné jsme představili novou výzvu jasně formulující CO CHCEME. Během tří týdnů od Letné podepsalo tuto novou výzvu na www.milonchvilek.cz neuvěřitelných 200 000 lidí! Děkujeme Vám všem, kteří jste připojili svůj podpis a sehnali pár dalších lidí. Nesmírně si toho vážíme. S každým podpisem roste naše síla.

A tato síla bude opět potřeba. Kdoví, zda by bez jarních protestů byl nyní stále ještě ve funkci nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman. A kdoví, zda bychom místo veřejnoprávní televize neměli v tuto chvíli již televizi vládní.

A dnes? Nejenže je Andrej Babiš opět trestně stíhaný, ale jeho masivní střet zájmů je v tuto chvíli s konečnou platností prokázán finálním auditem Evropské komise.

Reakce státní správy i premiéra Babiše jsou však snad ještě vážnější než výsledky auditu. Státní správa zcela zřetelně hájí zájmy Andreje Babiše, namísto zájmu občanů. Vypadá to, že ČR skutečně funguje jako Babišova firma. Premiér Babiš si navíc bere občany jako rukojmí, když říká, že Česká republika se proti výsledkům auditu bude bránit. Tím ztotožňuje sebe sama s Českou republikou.

Takový člověk nemá v čele vlády co dělat. Proto jsme se rozhodli nečekat až do ledna, ale reagovat na nepřijatelnou situaci ihned. Do Vánoc se tedy uskuteční následujících několik akcí.

1) ÚTERÝ 10. 12. v 18:00 v Praze na VÁCLAVSKÉM NÁMĚSTÍ (původně ohlášeno na Karlovo náměstí, avšak pro velký zájem přesunuto na Václavák). Odtud společný pochod na Hlavní nádraží, kde společně rozdáme desetitisíce informačních letáků. Na úterní akci naléhavě sháníme dobrovolníky. Registrovat se můžete ZDE.

2) PONDĚLÍ 16. 12. PO CELÉ ČR (kromě Prahy a krajských měst)

3) ČTVRTEK 19. 12. KRAJSKÁ MĚSTA kromě Prahy (můžete přijet do svého krajského města).

Protesty tedy začnou v Praze, ale chceme, aby se 16. prosince přelily do co nejvíce obcí po celé republice. A nakonec se dynamika protestů projeví v krajských městech 19. 12. Přítomnost Milionu chvilek po celé zemi je pro nás totiž nesmírně důležitá. Více informací a možnost registrace místních akcí najdete ZDE.

ROZŠIŘTE TO DÁL!

1) Zvěte přátele na Facebooku, mailem i osobně.
2) Máme půl milionu letáků vyzývajících k podpisu nové výzvy a Andreje Babiše k odstoupení. Objednejte si jich třeba 500 nebo si libovolné množství sami vytiskněte.
3) Noste viditelně placku Milion chvilek. Ne kvůli sobě, ale kvůli ostatním. Když Vás potká někdo, komu záleží na demokracii, udělá mu to radost a dodá odvahu. Placky bývají k dostání na akcích Milionu chvilek.

Milí a vzácní přátelé, pokud dorazíte v úterý na Václavské náměstí, nezapomeňte si s sebou vzít křídy (ať zanecháme stopu), transparenty v češtině i angličtině (ať jsme vidět) a píšťalky, klaksony či bubny (ať jsme slyšet). Chceme konec vlády jedné straky. Chceme premiéra, ne lháře. Chceme premiéra, ne bábovku.

Za tým Milion chvilek pro demokracii
Mikuláš Minář

P. S. Mapu celorepublikových akcí zveřejníme v pondělí 9. prosince večer.

P. P. S. Na Václaváku oznámíme termín dalšího velkého protestu v Praze a několik termínů akcí zcela nového formátu.

P. P. P. S. Chceme znát Váš názor. Poradíte nám, co dál? Vyplňte nám prosím dotazník, ať dostaneme zpětnou vazbu. Zajímá nás, jak hodnotíte Letnou 16. listopadu a na co bychom se podle Vás měli zaměřit dál. Dotazník ZDE. Za vyplnění děkujeme!


9/12/2019

Milí a vzácní přátelé,
V úterý 10. prosince – na Den lidských práv – se společně setkáme v 18:00 na Václavském náměstí. Setkáme se, abychom řekli jasné NE k nepřijatelnému chování předsedy vlády a vyzvali Andreje Babiše k demisi. Během svižného čtyřicetiminutového programu promluví mimojiné:

1) DAVID ONDRÁČKA, ředitel Transparency International, která podala podněty do Bruselu, na jejichž základě byly provedeny audity o střetu zájmů Andreje Babiše.

2) LEO STEINER, expert na dotace a veřejné finance, který ještě coby zaměstnanec Státního fondu životního prostředí odmítl vyplatit milionovou dotaci pro Agrofert kvůli možnému střetu zájmů.

3) JANA MORAVCOVÁ, bývalá krajská ředitelka České inspekce životního prostředí v Ústí nad Labem, která za zásadové pracovní postoje, zejména při sankcích proti znečišťovatelům včetně Babišových firem, přišla o práci.

Na demonstraci naváže POCHOD, který bude jak vidět (transparenty a křídy s sebou!), tak slyšet (píšťalky, klaksony a bubny s sebou) a který bude zakončen na Hlavním nádraží, kde společně rozdáme desetitisíce letáků. Ty budou rozvezeny do všech koutů republiky. Chceme, aby se o tom, jak Babišovy problémy poškozují nás všechny, dozvěděla co nejširší veřejnost.

Nemůžeme mlčet k tomu, co se děje. Chceme to však dělat nejen důrazně, ale také s nadhledem. Nenechme si adventní dobu zkazit nemožným premiérem. V úterý proto nepůjde jen o demonstraci, ale především o setkání lidí z celé republiky, kteří sdílí společné hodnoty: zájem o druhé, kritické myšlení, odvahu, laskavost, smysl pro humor či solidaritu.

Prosíme Vás proto, abyste neváhali na Václavské náměstí přinést vlastní cukroví, perníčky, štrůdly či bábovky (ale ne koblihy) a podělit se s ostatními o dobré slovo, úsměv a něco na zub! Kde jinde se můžete před Vánoci setkat s tolika skvělými lidmi než v úterý v 18:00 na Václaváku? Těšíme se na Vás!

Za tým Milion chvilek pro demokracii
Mikuláš Minář

P. S. Registrovat protestně-adventní setkání 16. 12. ve své obci můžete ZDE.

P. P. S. Sháníme poslední dobrovolníky! (stavba techniky během celého úterý / demontáž techniky po akci / pomoc s rozdáváním letáků a placek + zabezpečním průvodu + akce na Hlavním nádraží) – REGISTRACE ZDE.

P. P. P. S. Je nás ČÍM DÁL VÍC! 😉

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.