Skončil Znojemák

Pravidelná autobusová linka Znojmo – Žďár nad Sázavou – Slatiňany (: – Hradec Králové, která jezdila téměř každý den nejméně 25 let kolem 9h na Hradec a odpoledne zpět, byla náhle ukončena k 5.10.2018. Dopravce ČAS Znojmo údajně ukončil činnost.

V současné době nejezdí už žádná pravidelná linka na Žďár nad Sázavou. Zůstávají jen spoje v pátek a v neděli pro studenty.

Omezování dálkových linek autobusové dopravy lze přičítat stále větší dostupnosti vlastní dopravy a paradoxně nedostatku řidičů, resp. jejich vyšším mzdovým nároků a odchodům do důchodu.

2 komentáře u „Skončil Znojemák“

  1. Kdo může za to, že autobusy jezdí málo lidí? A kdo může za to, že silnice jsou často (někde stále) přecpané?
    Dovolte mi malé přirovnání. Když se, s prominutím, přežeru něčím tučným a pak mi je zle, kdo za to může? Výrobce té potraviny? Nebo snad prodavačka, která mi ji prodala? Anebo si za svůj zkažený žaludek můžu sám? Jinými slovy, každý kdo se svým automobilem uvázne v silniční zácpě a nadává, měl by nadávat především sobě, protože se sám na té zácpě podílí. Tím, že všude jezdí svým autem, ač mu jedou vlaky či autobusy, ač by se to dalo dojít pěšky či dojet na kole. Autobusové i vlakové spoje se často ruší, protože jezdí prázdné a tudíž si na sebe nevydělají. A silnice jsou plné jednoválců, tedy automobilů, ve který se válí jen sám šofér. A víte, jaká je průměrná rychlost automobilů ve velkoměstech? Je to 7 km za hodinu, což je o dva km pomalejší, než kdysi jezdívaly drožky. A to vůbec nemluvím o smradu a škodlivinách, které neustále chrlí ty miliony výfuků.
    zdeněk jirásek

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.