Téma: Slabá účast občanů na zasedáních zastupitelstva

Zasedání zastupitelstva jsou nejvhodnější cestou k přímému oslovení zastupitelů, radních a starosty. Zde přednesené věci lze prodiskutovat a případně vynést rozhodnutí, na které lze v další činnosti obce navázat.

Ročně se koná ve Slatiňanech 4-6 zasedání. Účast veřejnosti bývá však nízká, účastní se obvykle jen jednotlivci, kteří zde řeší vesměs své osobní zájmy.

Ačkoliv předběžný plán zasedání zastupitelstev je schválen jednou za rok, konkrétní data a program se určuje až před zasedáním.

Datum konání zastupitelstva i včetně programu je zveřejněno ze zákona na úřední desce a na titulní straně webu města týden až 14 dní před konáním. Jinak ale zasedání ve Slatiňanech bývá propagováno výjimečně.

Body programu ne vždy konkrétní,např. v programu na 20/6/2018 je bod 2.“Zrušení usnesení zastupitelstva města“. Některá byť plánovaná témata se schovají pod bod „Různé“.

Od návštěvy zasedání zastupitelstva také odrazuje, že se zde neřeší i některé významnější věci, např. způsob provedení rekonstrukcí a staveb ulic a budov apod., které přenechává radě, která zasedá jednou za 14 dní. Na zasedání rady je však neveřejné a radní málokdy a málokomu dovolí ze zúčastnit.

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.