Téma: slatinakovo Téma na měsíc

Na webu www.slatinak.cz sbíráme informace a snažíme se vést dialog k různým tématům týkajících se našeho města. Různí lidé mají na určitou věc různé názory a také mají různé zájmy. O některém víme více, jindy méně. Proto není jednoduché vést dialog, zvlášť když se už běžně nepotkáváme, abychom si naše důvody vyříkali a našli kompromis poškozující co nejméně lidí. Přesto si nakonec každý uděláme vlastní „názor“. Ovšem ten je pravdivý jen tehdy, pokud známe skutečné důvody a omezení. Proto se snažíme sbírat informace k tématům na slatinaku, abychom umožnili sobě i dalším kompetentnější názory a usnadnili politikům dělat rozhodnutí pro společné dobro, tedy za lepší život všech.

Mnoho z nás věnuje mnoho hodin týdně sledování národních a světových témat a kauz, se kterými ale můžeme jen málo co udělat a které se nás možná ani tolik nedotýkají, jako mnoho jiných témat lokálních, kterým však rozhodně nevěnujeme ani zlomek tohoto času. A často nás ovlivňují více – např. po jaké cestě a kudy jezdím denně do práce, jestli se tam dostaneme i vlakem, jestli nám lampa VO svítí do ložnice tak, že musím zatahovat, anebo naopak v naší ulici nesvítí žádná anebo jestli sice loupu kupovanou zeleninu, aby se do mě nedostaly nějaké jedy navíc, ale pak vyjdu na ulici, ze které se odpařuje a do podzemních vod vsakuje ještě horší jed … a nemusel by.

Možná by tomu mohlo pomoci, kdyby se podařilo každý měsíc najít jedno téma a to zmínit v Ozvěnách. Pokud by chtěl někdo o tomu tématu něco dodat, může pokračovat na slatinaku.

Začali bychom od července 2019.

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.