Slatiňanská knihovna a infocentrum jsou kvůli koroně uzavřeny

Městská knihovna Slatiňany - interiér

Oznamujeme všem čtenářům, že na základě nařízení vlády je knihovna do odvolání uzavřena. Jakmile to bude možné, jistě otevřeme, a to i když by to bylo nutné s nějakými omezeními. V současné době ale nelze porušovat vládní nařízení. Knihovny jsou uzavřeny a nelze provozovat ani tzv. „výdejní okénko“.

Je pravda, že je možné otevřít a předávat si knihy bezkontaktně, ale jak to vyřešit není jednoduché. V našem chrudimském regionu to vyřešila ze všech aktivních knihoven pouze knihovna v Chrudimi, a to jen proto, že má prostory (chodby, zádveří – kam knihovnice knihy odloží, odejde a za chvíli tam vstoupí čtenář a připravené si odnese). Což je nejen u nás nereálné.

Musíme si říci, že všechno zlé je na něco dobré. I v knihovně je spousta práce, která se během běžného roku nestíhá a odkládá. Jednou z aktivit je povinnost  1x za pět let provést inventuru knižního fondu. V letošním roce byla naplánována revize na listopad, je to měsíc, kdy je již po turistické sezóně a uzavření knihovny a IC, které je nutné tolik neomezí alespoň turisty. S ohledem na situaci jsem inventuru přesunula na leden a aktuálně je prováděna. To tedy čtenáře nijak neomezí, a ani netuší, co se tady děje.

Pokud se vrátíme, a to věřím snad co nejdřív do normálu, na podzim se již z důvodu revize zavírat nemusí.

Takže doufejme, že se již situace změní a my velice rády dveře knihovny odemkneme.

Odkaz: www.slatinany.cz/

Odkaz: hlášení celý leden 2021

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.