Slatiňanské noviny: V mateřské školce vzniká přírodní zahrada

Z odpovědí ředitelky Evy Tomiškové:

Cílem je vybudovat bezpečné hřiště – díky investičnímu příspěvku od zřizovatele školy, tj. město Slatiňany v srpnu 2018 nové herní prvky: Loď Santa Maria, Pohyblivý chodník, Divoké kořeny.

santamaria

Dalším, neméně důležitým cílem, je pro nás vybudování přírodní zahrady.

Vlastními silami jsme vybudovali okrasný záhon s jezírkem, ovocný záhon, velký hmyzí hotel.

Ve spolupráci s rodiči jsme vytvořili pro děti bludiště, čtyři vyvýšené záhony, broukoviště, přírodní kuchyňku, osázeli jsme okolí brouzdaliště.

V létě zrealizujeme zastínění pískoviště, vytvoříme ohraničení kompostéru a z nevyužívaného pískoviště vytvoříme kameniště.

Projekt kanalizace bylo nutno zrealizovat z důvodu havarijního stavu kanalizační přípojky. Jednou z příčin časté neprůchodnosti vedení byla absence lapače tuků z kuchyně.  Letos nás čeká ještě výměna plotu, nové nátěry oken a koberce ve dvou třídách.

Aktuální kapacita školy je 137 dětí, které navštěvují celkem pět tříd. Kapacitu již není možné navýšit. Domnívám se však, že je aktuálně plně dostačující.

To, že školka funguje tak jak má, potvrdila i kontrola České školní inspekce, která nás navštívila v červnu 2018. Pár změn však proběhlo. Protože stavební dispozice školy neumožňují podávat stravu na třídách, dochází děti do jídelny. Od září 2018 jsme zajistili celodenní stravování nejmladších dětí na třídě a odpolední svačiny na všech třídách.

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.