Slatiňany na Letné hned za Chrudimí

Na Letné se dnes sešlo až 300 tisíc lidí. Náhoda tomu chtěla, že naše skupina ze Slatiňan se postavila přímo za Chrudimáky, kteří přijeli autobusem. Kdybychom se domluvili, tak se tam nenajdeme. Davy lidí se valily ulicemi, tramvaje i autobusy praskaly ve švech, nicméně lidé byli k sobě ohleduplní a vše proběhlo v klidu.

Spolek Milion chvilek vyzval premiéra Andreje Babiše (ANO), aby vyřešil svůj střet zájmů a odvolal ministryni spravedlnosti Marii Benešovou, nebo aby sám odstoupil. Apeloval také na veřejnost, aby se zapojila do politiky anebo podpořila občanská sdružení.

Babiš má podle pořadatelů protestu do konce roku odstoupit, pokud neodvolá ministryni spravedlnosti Marii Benešovou a nezbaví se Agrofertu, který vložil do svěřenského fondu. Jinak Milion chvilek v lednu svolá nové protesty, uvedl na demonstraci Minář. Do protestu se podle spolku zapojili i krajané v cizině, a to v 63 městech ve 30 zemích.

Spolek Milion chvilek pro demokracii vyzval veřejnost, aby se více zajímala o politiku. jejich vzkaz uvítali zástupci opozičních stran.

„Myslím, že demonstrace dopadla nad očekávání dobře. Byl jsem strašně mile překvapený tou obrovskou účastí, která byla asi na podobných číslech jako minule. Neočekávali jsme to,“ řekl mluvčí iniciativy Milion chvilek pro demokracii Mikuláš Minář novinářům. Dodal, že organizátory to obrovsky potěšilo a jsou také rádi, že se nikomu nic nestalo. „Že jsme to i celé stihli krásně ukončit tak, jak jsme si to naplánovali. Byla tam celá řada nesmírně silných momentů, a úžasných vystoupení – nakonec třeba při té Modlitbě pro Martu mně samotnému tekly slzy,“ řekl. Modlitbu pro Martu nádherně zazpívala slepá dívka.

Milion chvilek pro demokracii spojuje lidi, kterým na demokracii záleží.

30 let po sametové revoluci demokracie nevzkvétá.
Je třeba jasně formulovat, co chceme, a také se o to zasadit.

Co chceme

My, níže podepsaní,

  1. Chceme mít politiky, kteří respektují demokratická pravidla a instituce,
    nelžou, nekradou, nestraší a nejsou ve střetu zájmů.
  2. Chceme být občany, kterým záleží na druhých lidech, zajímají se o stav společnosti a převzali za ni svůj díl zodpovědnosti.
  3. Chceme žít v zemi, v níž se daří svobodě a spravedlnosti, má zdravou krajinu, a kde každý může žít beze strachu, důstojně a rád.

Pokud to chcete také, připojte svůj podpis pod následující prohlášení:

Záleží mi na demokracii, najdu si pro ni chvilku a v případě potřeby ji budu bránit.

Pokud souhlasíte, připojte svůj podpis pod prohlášení na webu MILIONU CHVILEK PRO DEMOKRACII

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.