so 1.8. Oslavy 120 let od založení Fotbalového oddílu ve Slatiňanech

V letošním roce slaví fotbalový oddíl SK Spartak Slatiňany 120 let od založení. Náš oddíl kopané patří k vůbec nejstarším v celé České republice.

Oslava kulatého výročí byla připravena tři čtvrtě roku dopředu, když hlavní akcí měl být bohatý program po skončení jarní části mistrovské sezóny v neděli 21. června. Vše však zhatila pandemie koronaviru, která do republiky dorazila v první půlce března a v dů sledku vládních opatření byly všechny akce, a tedy i sportovní, zastaveny. Oddíl kopané musel operativně vše přesunout na pozdější termín – do poslední chvíle nebylo známé,
kdy se oslavy uskuteční kvůli hygienickým opatřením.

Zlatým hřebem oslav bude zápas našeho áčka dospělých proti SIGI-Teamu, jehož organizačním šéfem je bývalý fotbalista Sparty i reprezentace ČR Horst Siegl. V jeho mužstvu alternuje jako velké lákadlo mnoho bývalých ligových i reprezentačních fotbalistů, z nichž kromě Siegla lze jmenovat hráče jako Novotný, Frýdek, Kuka, Koloušek, Zelenka, Svoboda, Vízek, Lafata, Skuhravý, Poborský, Hašek, Dobiáš, Jun, Ulich, Otepka nebo známí hokejisté Bednář či Vlasák a mnozí další. Kromě toho se akcí SIGI-teamu zúčastní i známé osobnosti – například herec Jakub Kohák či zpěvák Sagvan Tofi, kteří v případě, že účast potvrdí, přispějí určitě ke zvýšení atraktivity akce.

Posunutý termín výročního atraktivní ho zápasu bude v sobotu 1. srpna, hlavní zápas Slatiňany A – SIGI-team se začne v 15.00 hod.

Již předtím budou v rámci oslav probíhat přátelské zápasy mládeže našeho oddílu (přípravky, žáci, dorost) a k dispozici budou také atrakce pro děti jako malování na obličej a velká nafukovací skluzavka.

Po skončení hlavního zápasu se uskuteční posezení s aktéry tohoto utkání spojené s autogramiádou. Na akci do fotbalového areálu Spartaku Slatiňany zveme všechny zájemce už od dopoledních hodin.

Odkaz: Jaromír Hanuš – Ozvěny 7/2020

xyz_smap = 1

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.