Den za obnovu lesa

Lesy České republiky, s. p., připravují na sobotu 19. 10. 2019 v rámci celostátní akce Sázíme lesy nové generace Den za obnovu lesa. Sázet můžete v Orlických horách, poblíž pevnosti Hanička nebo v areálu kolem chaty Švýcárna u Slatiňan.

Kůrovcová kalamita se nevyhýbá ani této oblasti, proto zveme všechny, aby v tento den přišli v co nejhojnějším počtu, přiložili ruku k dílu a svou účastí vyjádřili podporu společnému úsilí obnovit naše lesy a vytvořit les pro XXII. století.

Věříme, že společně v tento den vysázíme tisíce nových stromků pro další generace. Máme pro vás připraven také doprovodný program přímo v lese. Zveme vás do lesa, kde si můžete vyzkoušet různé činnosti. Připravené budou lokality pro sázení stromků, ale také pro úklid klestu a ruční odkorňování dříví. Lesníci budou mít pro Vás připravené nářadí a pomůcky.

Kromě hlavní náplně dne, výsadby lesních dřevin, budou připraveny další aktivity, jako je např. lesní pedagogika pro nejmenší, měření ležícího dříví, měření stojících stromů, ukázka lesní techniky a občerstvení.

Ve Slatiňanech Vás na parkoviště u zámku a hřebčína dovede místní značení.

Akce bude probíhat od 10 hodin do 16 hodin, můžete tedy přijít dopoledne nebo i odpoledne. Nezapomeňte na pevnou obuv a vhodné oblečení neboť v lese pracujeme za každého počasí. A těm, kteří se chtějí zapojit do zalesnění doporučujeme i pracovní rukavice. Podrobné informace o celonárodní akci „Den za obnovu lesa, den který nás spojí“, lze získat také a speciální webové stránce www.sazimelesynovegenerace.cz


Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.