Šlerka: Podržme nezávislá média, za půl roku by nám mohla chybět

Nezávislá média, tj. ta, které nejsou držena miliardáři, sice v současné době mají větší sledovanost, ale menší příjem z reklam, na kterých jsou často dosti závislá. Přitom v současné době, kdy je pozornost národa soustředěna na koronavirové ohrožení a kdy se v rukou vedení oprávněně soustředí větší moc, by se snáze mohlo do naší legislativy dostat něco, čeho bychom mohli v budoucnu litovat. A pokud nebudou nezávislá média, může se stát, že to zjistíme, až bude pozdě (např. by mohlo být zbytečné chodit k volbám, protože výsledek bude předem jasný).

Toto sděluje v rozhovoru pro ČR 2 Josef Šlerka, český sémiotik a odborník na analýzu dat ze sociálních sítí. Od srpna 2017 je ředitelem Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky,[3] působí též jako vysokoškolský pedagog na Karlově univerzitě.[4]

Jeho Fond nezávislé žurnalistiky tedy vyzývá:

  1. Předplaťte si svůj oblíbený deník, časopis či online zpravodajský server.
    1. Nebo předplatné věnujte jako dárek někomu jinému.
    2. Případně můžete dát pravidelný příkaz na platformě www.Darujme.cz, kde již mnoho redakcí má svoje profily.
    3. Anebo si alespoň kupte takové noviny v trafice či v supermarketu.
  2. Firmy – nerušte reklamu a inzerci v časopisech a denících. Vaše reklamy jsou důležitým příjmem zejména pro redakce, které nemají ekonomicky silného vlastníka a tento výpadek pro ně může být likvidační. Vaše inzerce jim dává šanci přežít a přinášet nám, občanům, dnes tak potřebné nezávislé informace.  

#podportemedia

Jeden komentář u “Šlerka: Podržme nezávislá média, za půl roku by nám mohla chybět”

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.