Stavění májky 🗓

Vážení a milí spoluobčané, dovolujeme si Vás pozvat na „Stavění májky“. Akce se uskuteční 30. dubna od 16:00 v parku Jaromíra Johna, tedy před základní školou. Všichni jste srdečni zváni.


Vhodný smrk pro májku vybral pan hajný. Strom byl pokácen v městských lesích pod Monacem a poslední dubnový den byl převezen za sokolovnu. Tam skauti odstranili kůru a větvě kromě špičky. Věnec je ručně upleten ze slámy, ozdoben zelenými větvič kami a stuhami – o to se postarala šikovná děvčata.

Do parčíku před školu májku přenesli skauti a dobrovolní hasiči Kunčí. Ještě než díky nim májka vystoupala až k nebi, tak měli přihlížející možnost přivázat další stuhy. Akci hudebně doprovodily členky pěveckého sboru Bartoloměj Bítovany.

Ve Slatiňanech bývala májka dříve před sokolovnou, ale také prý ve Škrovádě. Pokud si pamětníci vzpomenou, budeme rádi za fotografi e nebo upřesnění toho, kdy a kde naposledy májka ve Slatiňanech stála. Můžete tyto informace nebo fotky předat v knihovně paní Maryškové.

Jsme rádi, že se tradice stavění májky do Slatiňan vrátila a že se lidé přišli podívat. Je důležité se setkat, poklábosit o věcech důležitých i zanedbatelných.

Májka bude naši obec strážit celý květen.((Ozvěny 6/2023)

Naplánovaná událost Akce Mobilní rozhlas Událost

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.