Téma: Tísňové linky pro seniory

Anděl na drátě

Nepřetržitá 24/7 Asistenční a Tísňová péče „Anděl na drátě“ je určena převážně seniorům a osobám se zdravotním postižením, u kterých se zvyšuje riziko pádu, náhlé nevolnosti, slabosti či kolapsu. Zdraví i život pak závisí na rychlém zajištění pomoci.

Princip služby spočívá v tom, že klient má stále u sebe (na ruce) malé elektronické zařízení (hodinky, náramek) Po jeho stisknutí se ozve hlas asistenta a ten po vyhodnocení situace zvolí postup a formu zajišťované pomoci. Profesionálně proškolený asistent je s klientem v neustálé komunikaci až do úplného vyřešení celé situace.

Zařízení dokáže samo rozpoznat a upozornit na nestandardní situace (náhlý pád či déle trvající nehybnost) i když klient nestihne aktivovat tlačítko. Zároveň se lokalizuje (GPS/GSM) místo v jakém se klient nachází. Asistent i v těchto případech volá na zařízení a ověřuje stav klienta.

Tísňovou péči zajišťujeme jako veřejně prospěšnou službu registrovanou dle §41 zákona č. 108/2006 Sb. o sociálních službách. Máme pokrytí po celé ČR. Přijímáme sponzorské dary pro seniory, kteří si službu nemohou dovolit.

Cena za službu (tísňová péče/linka důvěry/poradna/volání z tohoto zařízení blízkým…vše uživatelsky jednoduché, pouhým zmáčknutím SOS tlačítka)  380 Kč/měs. a 2580 Kč za zařízení (7/2018).

Anděl strážný

Zajistěte sobě i svým nejbližším klid pomocí červeného SOS tlačítka napojeného na 24 hodinový pult Anděla Strážného, který obsluhují  vyškolení pracovníci v sociálních službách, kteří reagují na aktuální potřebu jednotlivých klientů a řeší jejich problém v rámci celé ČR.

pomocvnebezpeci.cz

Naše aplikace výrazně snižuje dopady přepadení. Rychle reagujeme na krizové situace či náhlé zdravotní problémy přivoláním pomoci. Můžeme Vás na požádání lokalizovat, ať jste kdekoli, a pomoci v nouzové situaci.

 

Znáte další, máte špatné nebo dobré zkušenosti? Sem s nimi…

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.