Chrudim: setkání Chceme demisi! + zveme na Letnou

Pozvánka

Další z pokračující série protestů proti politice a morální pochybnosti aktuální vlády.

V Chrudimi se koná 11.6.2019 v 17:30, na Resselově náměstí

Smyslem demonstrací je nejen vzbuzení svědomí „těch nahoře“ a jejich politických podporovatelů (což se možná nepovede), ale také signál pro spoluobčany a také pro zahraničí, že za nimi všichni nestojíme „jako jeden muž“.

Z materiálu organizátorů:

Sami tomu nemůžeme uvěřit. Václavák v úterý praskal ve švech. Bylo nás přibližně 120 000. Omlouváme se všem, kteří se nevešli. Příště se už snad vejdeme. Zapište si prosím do diářů – neděle, 23. června v 16:30, Letenská pláň. Zvolili jsme tentokrát víkend odpoledne, aby mohlo dorazit co nejvíce lidí z celé republiky. Podle dosavadních ohlasů je možné, že nás bude skutečně 2-3x víc.

Zatímco o největší demonstraci od roku 1989 psala světová média od Austrálie po Kanadu a od Finska po Japonsko, označil Andrej Babiš demonstraci za „koncert“ (později se omluvil). Lidé se prý sešli, protože bylo hezky. A žádný důvod protestovat neexistuje.

Poněkud jiného názoru jsou lidé z 210 obcí, které se už nyní zaregistrovaly do další celorepublikové vlny protestů, jež se uskuteční v úterý 11. června. Podívejte se na jejich MAPU či SEZNAM.

pozvánka na Letnou 23/6
pozvánka na Letnou 23/6

Leták pro Letnou ke stažení zde.


Foto z akce

demonstrace milionchvilek v Chrudimi

3 komentáře u „Chrudim: setkání Chceme demisi! + zveme na Letnou“

 1. Nejpozději na podzim na Letné znovu, nebo dříve, když bude potřeba!
  My jsme byli vepředu, vedle zvukařů, tam bylo už hodně narváno.
  Z Pardubic nás jelo také dost a 4 hodiny na slunci jsme, s drobnou dehydratací, (kterou jsme na Starém městě zahnali 🙂 ) zdárně přežili.
  Hrabiše do koše!
  Zdeněk Sychra

 2. Na Letnou jsem původně neměl v úmyslu jet, ale když pak jeli známí z mnohem větší dálky a i ve svém okolí jsem viděl dostatečnou důvěru a ještě k tomu jsem sehnal místenku na vlak, tak jsem tam nakonec jel.
  Letná na vlastní oči
  O pár postřehů bych se s příznivci rád podělil:

  • 3 ze asi 5ti expresů ČD jedoucích přes Pardubice během dvou hodin před akcí měly 30-60 minut zpoždění, což snad nebylo způsobeno tím, že je ve vedení ČD tolik lidí spojených s ANO a Agrofertem, takže jsem tam dorazil až v 17:15 ):
   zpoždění.
  • Pobavila mě poznámka organizátorů, když během půl hodiny vyhlašovali už třetí nalezené dítě, že už mají v zákulisí malý dětský koutek.
  • Příjemně mě překvapila kultivovanost 99,99% účastníků – žádné hulákání, opíjení se, ani sprosté nadávky.
  • Ač se na organizaci podílelo mnoho dobrovolníků, zdála se být zvládnutá i přes tak velký počet lidí (v životě jsem tolik lidí najednou neviděl:).
  • Živě jsem viděl duo Svěrák-Uhlíř, kteří vyjádřili potěšení nad tím, že se tolik lidí dokáže ozvat proti lžím našich představitelů a vyzvali k vytrvalosti. Celkem k tématu zazpívali písničku „pod dubem … Loupežníci z povolání to jsou páni, to jsou páni….“.
  • Ze Slatiňan jelo, jen co vím, nejméně 8 dalších lidí.
  • Člověk si mohl vyzkoušet přetíženou mobilní síť.

  Tenhle transparent mě fakt pobavil:
  transparent

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.