Chrudim: 4. demonstrace – za nezávislost justice

Pozvánka

Chrudim Resselovo náměstí 28.5.2019 od 17:30 (pozvánka na Facebooku)

Demonstrující chtějí požádat vládu a hlavně premiéra o:
1) Demisi Marie Benešové.
2) Přijetí Sedmi pojistek pro nezávislost justice .
3) Obhájení svých kroků v televizním duelu 
(protože dosud údajně neodůvodnil přesvědčivě výměnu ministra spravedlnosti)


Po demonstraci 21.5.2019 na Václaváku, která účastní překonala všechny 3 předchozí demonstrace (regiony

demonstrace Chrudim 13.5.

a Staromák), pokračují organizátoři Milion Chvilek dalšími dvěma akcemi: 28.5. v regionech a 4.6. opět na Václavském náměstí.

V rozhovoru pro DVTV uvedl Mikuláš Minář, mluvčí spolku Milion Chvilek, že stále větší účast a nevyslyšení požadavků je nutí pokračovat v akcích. Cítí to jako závazek, že lidem není lhostejný způsob, kam vede naše justice.

Podle Mináře je premiér ve střetu zájmů, když jmenuje ministra, který může významně ovlivnit jeho vlastní obvinění z velkého podvodu. Tento střet by bylo možné zeslabit buď odstoupením premiéra (jako se teď stalo v Rakousku – pozn. red.), anebo aspoň jmenováním „odborníka bez jasné vazby na osobu premiéra“, což paní Benešová podle Mináře není.

Minář nechce založit vlastní stranu, protože strana musí řešit stovky společenských otázek, na které můžeme mít každý jiný názor. Zatímco jejich spolku (a zřejmě i demonstrujícím) jde údajně  tři pilíře demokracie – moudrá vláda, spravedlivé soudy a jasné zákony, jejíž ohrožení spatřují zejména ve stylu vlády strany ANO, tak v politickém směrování (doleva či doprava) či názoru na ekonomické a sociální otázku mohou mít pohled různý, to nechávají stranám.

Minář v rozhovoru však souhlasí s premiérem, že „ministři se nejmenují na náměstích“, nicméně občané mají podle něho právo vyjádřit nesouhlas a volat politiky k zodpovědnosti. Zvolení politika ho neopravňuje k tomu, dělat si co chce, byť ho volilo třeba 30% zúčastněných voličů, protože ani ti jistě všichni nesouhlasí s každým jeho krokem a proto je správné mít možnost dát politikovi zpětnou vazbu.

Dále uvedl, že neprotestují proti tomu, co paní Benešová ještě nestihla udělat, ale co by mohla udělat (a to nejen ovlivnit premiérovu kauzu Čapí hnízdo, ale i vyšetřování údajných manipulací zakázek v Lánech na žádost prezidenta, pro kterého dlouho pracovala). a co už (podle něho) proti spravedlnosti udělala.


Foto z akce

demonstrace milionchvilek v Chrudimi

2 komentáře u „Chrudim: 4. demonstrace – za nezávislost justice“

  1. Jen vás prosím, abyste se nenechali nikdo unést nenávistí vůči konkrétním lidem (např. Babiš, Zeman, Klaus).

    Aby se nezkazilo to dobré, co se v této věci i v Chrudimi podařilo, aby to nesklouzlo k boji proti konkrétním lidem, aby se z toho nestal „antibabiš“, který to snad zatím ještě není. To by mnoho slušných příznivců podle mě odradilo a jejich příznivce spíš posílilo, aktivizovalo k jejich obraně. Kdyby vznikl dojem, že nám vlastně nejde o spravedlost a svobodu, ale že máme „jen“ osobní problém s Babišem a Zemanem (což snad tak není).

    Babiš a Zeman jsou jen špička ledovce, jen důsledek, nejsou příčina. I pokud je sestřelíme, tak vytanou další podobní a začneme znovu. Babiš je plevel, ale roste z kořenů lhostejnosti a sobeckosti velké části našeho národa, kterou však neoslovíme „antibabišem“ (tu spíš mobilizujeme, aby bránili svého idola), ale podporou slušnosti, spravedlnosti, poctivosti a hledání pravdy. Abychom přestali uctívat a obdivovat osobního úspěch a jen vlastní prospěch (v tom je aktuální nomenklatura opravdu dobrá).

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.