út 9.6.2020 Praha: Vy ještě stále nemáte DOST?! (AKTUALIZOVÁNO)

Aktualizace 6/6/2020

Na akci v Praze bude vpuštěno max. 500 osob. Proto MCH vyzývá dát přednost účasti v regionech – třeba v Chrudimi – nebo na jiných pražských náměstích. Více zde:


Obsah cirkulačního e-mailu:

Milí a vzácní přátelé,

vy ještě nemáte dost?

Nalijme si čistého vína. Tato vláda poškozuje naši zemi. Tato vláda poškozuje miliony lidí. Proti tomu se musíme důrazně ozvat. Nejen v Praze, ale po celé republice!

Pojďme nahlas položit vládě otázky. Pojďme požadovat odpovědi. Pojďme vládě vystavit účet.

Sejdeme se v úterý 9. června v 18:00 na Staroměstském náměstí. Odtud se vydáme pochodem před ÚŘAD VLÁDY.
Z bezpečnostních důvodů budeme na náměstí (tak jako na nedávné úspěšné demonstraci v Izraeli) udržovat dvoumetrové rozestupy. Z ohledu k ostatním si vezmeme roušky. Nezapomeňte ani na křídy a transparenty s Vaší otázkou pro vládu.

Po krátkých promluvách necháme na 5 minut celé náměstí zamrznout v absolutním TICHU. Ve vzduchu budou viset jen palčivé otázky. Také celý průvod městem proběhne v naléhavém mlčení. Před Úřadem vlády naopak dáme své otázky hlasitě najevo.

UDÁLOST NA FB


Akce se uskuteční nejen v Praze, ale po celé republice. Pokud chcete pomoci zorganizovat setkání i ve Vaší obci, vyplňte prosím tento formulář.

REGISTRACE AKCÍ
PO CELÉ ČR

KAM SE TO ŘÍTÍME?

Vláda kvůli koronaviru na dva měsíce zavřela firmy a zastavila ekonomiku. Ale pak do té ekonomiky jaksi „zapomněla“ nalít peníze. Místo slíbených 1 100 miliard zatím rozdala pouhých 21. To je zločin. Lidé a firmy potřebovali pomoc rychle. Když přijdou o práci nebo zkrachují, na pomoc už je pozdě. Čeká nás ekonomická krize. A co myslíte, čí firmy dostanou státní podporu a přečkají to v pohodě?

Místo aby vláda podpořila české výrobce, utratila 10 miliard v Číně. Také přihrála zakázky firmám bez zaměstnanců, firmám v exekucích nebo hlavnímu sponzorovi hnutí ANO. A pak, pod rouškou koronaviru, se snažila tyhle špinavé triky narychlo legalizovat a vykuchat pravidla pro zadávání veřejných zakázek ve zrychleném režimu. I tento zákon chce brzy projednat.

Aby toho nebylo málo, teď vláda narychlo, netransparentně a bez veřejné diskuse tlačí nejdražší zakázku v historii České republiky – nové bloky v Dukovanech za stovky miliard. Kdo zaplatí případné průtahy, prodražení stavby a drahou elektřinu za fixní cenu? My všichni. Kdo zajistí, že strategickou zakázku, která nás ovlivní na 50 let, nedostane Rusko nebo Čína? Nikdo.

Vzpomínáte, jak chtěl Andrej Babiš během koronaviru potají přijmout zákon, který by zakryl skutečného majitele Agrofertu? V pondělí 1. června ho vláda chce projednat znovu. Jak to dopadne, co myslíte?

Do toho Andrej Babiš dosazuje své loutky do jedné institiuce za druhou.
Naposledy dosadil své lidi do Rady České televize, ačkoli má být tento orgán nezávislý na politicích. Jaká je budoucnost našich nezávislých médií?

SITUACE JE VÁŽNÁ

To však neznamená, že máme rezignovat. Právě naopak! Teď je čas pokládat otázky, spojit se a pořádně zabrat. Zároveň pozorně sledujme, co dělají demokratické strany.

Co chystá opozice? Kdy představí plán, jak tohle vše zastavit a porazit Babiše ve volbách? Jak pokročila spolupráce demokratických stran sedm měsíců od setkání na Letné?

Naše odpovědnost je pojmenovat problémy: jasně, pravdivě a veřejně. Odpovědností politických stran je nabídnout řešení. V tom je můžeme podpořit.

Další otázky, které se nabízí:

Vy ještě nemáte dost?
Vy ještě nemáte dost nahrabaných peněz?
Vy ještě nemáte dost nahrabané moci?
Vy ještě nemáte dost svých lidí v institucích?
Vy ještě nemáte dost peněz vysátých z veřejných zdrojů?
Vy ještě nemáte dost mezinárodní ostudy?
Vy ještě nemáte dost oblbování a strašení lidí?

My už toho dost máme!

Další palčivé otázky najdete zde: https://www.milionchvilek.cz/argumentar

Pozvěte prosím své přátele, přepošlete tento e-mail ostatním. Pokud se nemůžete zúčastnit, sdílejte svou otázku vládě na sítích s hashtagem #PtameSeVlady.

Těšíme se na viděnou na Staromáku a náměstích po celé republice. Držme si palce a vydržme.

Za tým Milionu chvilek pro demokracii
Mikuláš Minář

P. S. Od 8. června se smí shromažďovat až 500 osob. Toto nařízení se ovšem nevztahuje na veřejná shromáždění, na nichž jsou dodrženy bezpečnostní rozestupy, což potvrdil i ministr vnitra Hamáček: „Je možné pořádat akce podle shromažďovacího zákona bez omezení za předpokladu, že budou dodržena nařízení tykající se maximálního počtu osob ve skupině a dodržování odstupu a dalších nařízení.“ Zdroj zde.

​​​​​​​
https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/nalijeme-do-ekonomiky-1129-miliard-slibuje-vlada-dala-jen-21-miliard-40323747

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.