V Chrudimi se v úterý opět distancovalo od premiéra kolem dvou stovek lidí

Další z pokračující série protestů proti politice a rétorice našeho premiéra Andreje Babiše a ohrožení naší pozice v EU se konala v úterý také v Chrudimi a to již potřetí (a poprvé bez deště). Zúčastnilo se opět k 200 lidí. Nejstaršímu účastníku bylo 99 let. Tato akce byla součást protestů v celé zemi, ke kterým se ten den připojilo přes 300 měst a obcí.

Řečníci shrnuli poslední podezření, kauzy a přešlapy současného premiéra, který je podle jejich názoru (a asi i účastníků) zpochybňuje a snaží se svou vinu převést na jiné, např. na EU.  Také bylo ve dvou vystoupeních zdůrazněno, že cílem protestů není premiér jako osoba, ale jeho styl řízení a prezentace naší země a obava z její svobodné budoucnosti.

demonstrace Chrudim proti politice premiéra – foto Šimon Skála

Poslední demonstrace před prázdninami je plánována příští neděli 23/6 v Praze na Letenské pláni. Protože se nepředpokládá, že z protestů vyvodí dotyční uspokojivé důsledky, počítá se s dalšími demonstracemi po prázdninách a hlavně v listopadu, kdy si budeme připomínat 30 let od konce vlády jedné strany.

Organizátoři přečetli mimo jiné vzkaz od organizátorů protestů, kde upozorňovali, že můžeme v přímém přenosu sledovat dezinformační kampaň v sociálních médiích demonstracím, ve které jsou uváděny (pro účastníky evidentně) nepravdivé informace (že účastníci jsou za účast na demonstracích placeni Sorosem, že jsou neomarxisté apod.).

Jeden komentář u “V Chrudimi se v úterý opět distancovalo od premiéra kolem dvou stovek lidí”

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.