V počtu nově nakažených jsem předstihli i březnovou Itálii a červnové Švédsko

Za posledních 14 dní je u nás počet nově zjištěných případů COVID-19 průměrně 220 osob za den na milion obyvatel, což nás řadí ke světové špičce. Vzhledem k tomu, že vláda nepočítá s přísnými opatřeními ani během nouzového stavu… tak tam asi ještě dlouho budeme.

Navíc roste procento pozitivních testů (12% nyní, 6% v březnu, <2% v létě), což znamená, že v ČR roste počet pozitivních netestovaných, kteří nejsou ve stastistice, takže situace je pravděpodobně ještě horší, než těch 220.

Ve Švédsku bylo maximum v červnu kolem asi 120ti nových případů na 1 milion. Teď jsou tak na 50 ti.

V Itálii bylo maximum asi 100 denních případů na milion obyvatel. I když zde se negativně projevilo zahlcení zdravotních zařízení, protože případy byly koncentrovány do několika oblastí. To u nás tedy zatím snad nehrozí, celkem máme asi 4000 lůžek s intenzivní péčí a jen asi 200 vážných případů. S koronavirem umře kolem 15 ti osob denně, což jsou asi jen 5% přirozeně zemřelých (110 tis./365 dní). Uvidíme za měsíc…

Porážíme i takového matadora, jako je Španělsko se svými max. 220ti denními případy na milion (průměrně za 14 dní pod 200).

Děkujeme pane premiére, konečně jste zase světoví ):

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.