Téma: Valeco z.s. (Rabštejnek)

Rabštejn - oprava západní stěny s oknem - pohled zevnitř

Vzniklo sdružení vlastníků a podporovatelů hradu Rabštejn pro jeho údržbu a opravy.

Účel je získávat a sdružovat odborníky a laickou veřejnost pro pomoc při záchraně historických památek, spolupracovat s odbornými organizacemi v ČR i zahraničí. Pořádat kulturně-společenské a charitativní akce.
Budovat dostatečnou organizační kapacitu a infrastrukturu pro péči o historické památky. Získávat materiální a finanční prostředky pro rekonstrukci, zachování a využití kulturně historických památek, a to i vlastní hospodářskou činností. Propagovat, podporovat a uskutečňovat ochranu přírody, krajiny a životního prostředí…1

Název: VALESCO z.s.
Sídlo: č.p. 160, Rabštejnská Lhota

Kontakty: Hrad-Rabštejnek-1150532705103690

Předseda: VÍT NOVÁK, 1973, Rabštejnská Lhota
IČO: 097694631

Příspěvky

Bankovní účet na dary má číslo 2901920022/2010 (Fio banka), na který mohou darovat jednotlivci, fyzické osoby i firmy. Potvrzení pro daňové účely není problém.

Historie

Sdružení založenu 1. ledna 2021. Název VALESCO znamená latinsky sílit, nebo i mohutnět, což je příznačné pro “nevelký” a skoro zaniklý hrad. Ale také může být název zkratka našich jmen Víťa, ALES a COmpany (jako tedy kolektiv).

Forma spolku by měla usnadnit financování údržby a oprav na hradě, organizování kulturních akcí na hradě a prodej upomínkových předmětů s tématikou hradu. Do té doby hrad opravovali majitelé jako soukromé osoby.

  1. spolkový rejstřík[][]

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.