Jak vznikl vánoční klip od Acordu

divadelní spolek Acord Slatiňany - znak

Slatiňanský divadelní spolek Acord zveřejnil v půlce prosince klip s originální vánoční písní, který se objevil hned na několika webech1. Při shlédnutí tohoto milého vánočního přání mi vytanuly mnohé otázky, na které jsem se tedy zeptal vedoucí spolku Ivy Ryzové.

Jak jsi přišla na nápad natočit klip?

Kromě hry Baťoh plnej štěstí a divadelních prohlídek na zámku patří do našeho repertoáru autorské půlhodinové představení Vánoční příběh, pro děti ve věku 4-7 let . Když došlo kvůli epidemii ke zrušení zhruba deseti domluvených vystoupení v MŠ a ZUŠ na Chrudimsku, přišel nápad, vytvořit vánoční videoklip.

Text i melodie jsou originální?

Ano, obojí je moje vlastní tvorba.

V klipu vystupuje mnoho lidí, mladých i starých. To jsou všichni vaši herci?

Kromě mých rodičů, neteře a dvou klientů z DSS Slatiňany jsou všichni aktivními herci divadelního spolku Acord,z.s.

Nahrávka vznikla během nouzového stavu, ale herci nemají roušky. V klipu vystupují i staří lidé, což jsou riziková skupina…

Využili jsme možnosti výjimky z nutnosti nosit roušky během nouzového stavu v případě natáčení autorského díla. Kromě hudební složky jsme  většinou natáčeli venku, nebo ve dveřích. Vše proběhlo po domluvě a ve svobodné vůli.

Kolik práce za tím 3,5-minutovým klipem je?

Když sečtu práci svou, Václava Štírského, který dělal aranžmá a v jehož nahrávacím studiu v Hlinsku jsme natáčeli a Lukáše Jelínka, mého synovce, který natáčel a stříhal klip, plus ostatních, kteří se na klipu podíleli, jedná se zhruba o 80 hodin práce.

Láká vás hudební tvorba? Myslíš, že budete v budoucnu třeba více zpívat, než hrát?

Láká mě jakákoliv tvorba, která je upřímná a jde ze srdce.

Někteří vás znají z divadelního představení pro děti Baťoh plnej štěstí a z Hraných prohlídek zámku, které však kvůli koronaviru neměly moc repríz. Počítáš s jejich pokračováním?

Ano. Byla jsem velmi potěšena z kladných reakcí na divadelní prohlídky a jsem domluvena s Ing. J. Buštou  na pravidelných reprízách divadelních prohlídek v další sezóně. Hru Baťoh plnej štěstí budeme hrát ještě 3 dny v Chrudimském divadle a na Moravě ve Vracově a v Lidečku. Vše je slíbeno a odloženo. Výtěžek všech představení Baťoh plnej štěstí věnujeme na dobročinné účely.

Máš nějaké další nápady do budoucna?

Mám, ale raději o nich nechci mluvit, abych si v tvorbě ponechala vnitřní svobodu..

Děkuji všem sponzorům za jejich podporu,  díky jejichž finanční pomoci se mohly realizovat všechny projekty našeho spolku, včetně tohoto videoklipu.

Přeji  všem čtenářům radostné a pokojné prožití vánočních svátků a vše dobré v novém roce!

Děkuji za rozhovor.

 

 

 

 

  1. v TV NOEřímskokatolická farnost SlatiňanyFacebook Acord, spolek Nektar, Aktuálně z ChrudimskaChrudimský Deník a youtube[]

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.