Proběhlo veřejné seznámení s dopravní koncepcí města

Ve středu 1.12. proběhlo na radnici seznámení veřejnosti s návrhem dopravní koncepce města, které připravuje místní odborná pracovní skupina spolu s pražskou projekční firmou PRO CEDOP už přes rok.

Koncepce není ještě dokončená. Hlavní smysl veřejného seznámení bylo umožnit veřejnosti podat připomínky, které by bylo možno do koncepce zapracovat.

Navzdory kritické epidemiologické situaci ve městě1 se z veřejnosti se účastnilo kolem 10 lidí, a dále členové komise a jeden pracovník projekční firmy.

K dispozici byly

  1. velkoformátová mapa koncepce dopravních změn v městě a ve Škrovádě mimo ostatní městské části.
  2. Další mapa znázorňovala kritická místa z pohledu dopravy automobilové, pěší a cyklistické ve městě včetně částí, která vychází vesměs z podkladů dodaných komisí, která své tipy shrnula v těchto třech mapách: Mapa průjezdnosti města pro auta, Mapa průjezdnosti města pro cyklistyMapa průchodnosti města pro chodce
  3. Na plátně byla promítána prezentace.

Ke koncepci jako takové vesměs připomínky nebyly, řešeny byly spíš jednotlivosti, např.

Naopak byl zklamán ten, který očekával nějakou ucelenou koncepci TGM a vznik centra či bulváru. Také nebyly podklady ukazující budoucnost cyklodopravy ve městě.

Někteří návštěvníci neřešili koncepci jako takovou, ale pouze případná omezení či zvýhodnění, které by jim samotným z toho mohly vzniknout, aby jim mohli pomoci či bránit.

Projekční společnost nedodala týden předem slíbené koncepce pro zveřejnění na internetu a odůvodnila to onemocněním COVIDem ve firmě a v tom důsledku ve skluzu dalších jejich projektů.

Projekt měl být dokončen příští rok na jaře a s tímto výhledem bylo středeční seznámení plánováno. Ale kvůli pandemické situaci bylo dokončení posunuto o půl roku, a tak by mělo být ještě dost příležitostí a času seznámit s konceptem včas všechny občany, aby mohli s případnými výhradami a otázkami kontaktovat včas své zastupitele, než se ke koncepci závazně vyjádří.

 

  1. V celostátním žebříčku obcí s největší mírou nových případů za 14 dní nám aktuálně patří 964. místo z 6280 obcí v ČR. COVID report Slatiňany – Mobilní Rozhlas 📢 (mobilnirozhlas.cz)[]

2 komentáře u „Proběhlo veřejné seznámení s dopravní koncepcí města“

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.