Veřejné seznámení s návrhy na novou bránu na hřbitov

Místostarosta Stanislav Šťastný zorganizoval veřejnou prezentaci s možností diskuze o budoucí podobě brány na hřbitov, který má vzniknout na místě diskrétně zbořené márnice.

Kamila Picpauerová, zastupitel za Sedmu, o prezentaci napsala článek ve Slatiňanských Novinách, který uzavřela:

Každý z představených projektů má něco, čím je výjimečný.  (…) Na nadcházejícím zastupitelstvu města (…) bude jistě toto téma dotčeno v rámci diskuse, ale předpokládám, že by nemělo padnout žádné zásadní rozhodnutí, jelikož není samostatným bodem jednání. A také proto, že pozemek, kde má brána stát, není v majetku města. Má pak vůbec v tuto chvíli smysl vést zapálené diskuse? Ve středu se jistě dozvíme více.

Sám organizátor akce ji shrnul takto:

Včerejší veřejné projednávání návrhů hřbitovní brány ukázalo vzhledem k počtu přítomných, kdy většinu tvořili zastupitelé, a z počtu došlých reakcí prostřednictvím elektronické komunikace  (7 e-mailů k 9. 4.), že dané téma není pro většinu obyvatel Slatiňan až tak zásadní. Přesto jsem velmi rád, že jsme zorganizovali odbornou prezentaci návrhů jednotlivých předkladatelů nejen pro zastupitele ale i pro širokou veřejnost a všichni občané tak dostali možnost se vyjádřit, ať již osobní účastí nebo prostřednictvím elektronické  komunikace. Také veškeré návrhy byly předem zveřejněny na webových stránkách města a v Ozvěnách Slatiňan. Nadále chceme i jiné investiční záměry dotýkající se občanů veřejně projednávat a podrobně o nich informovat s možností vyjádřit názor. Je též na zamyšlení, jak ještě více vtáhnout občany do zájmu o věci veřejné a jaké volit další možnosti.

(…) Co se týká vlastnictví hřbitova, tak to je nyní předmětem jednání, což ovšem přímo nebrání v rozhodnutí o variantě řešení.

 

Jeden komentář u “Veřejné seznámení s návrhy na novou bránu na hřbitov”

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.