Máme nového zastupitele

Tento článek je příliš stručný nebo postrádá důležité informace.
Pomozte tím, že jej vhodně doplníte. Přejaté informace je nutné ozdrojovat, aby je bylo možné ověřovat.

Je jím stavební inženýr Zdeněk Kocián, který od 1.1. nahradil odstoupivšího Vítězslava Kolka ze starostovy SNK (bratra Petra Kolka ze SEDMy).

Odstoupení bylo sice plánované, mluvilo se o něm už na podzim, ale přesto se poněkud neobvykle děje v průběhu mandátu. Hlavní důvod pro odstoupení však nebyl pro SNK ne zrovna lichotivý výsledek posledních voleb, ale změna bydliště do Chrudimi od počátku 2020.

Vítězslav Kolek tím ukončuje své dlouholeté angažmá ve slatiňanské komunální politice, kdy např. ve volbách v roce 1994 (kandidoval za ODS) měl druhý nejvyšší počet hlasů. Některá období zastával funkci místostarosty.

Ve funkci zastupitele ho nahradí druhý náhradník z kandidátky, stavební projektant Zdeněk Kocián, který má se zastupitelstvem také už zkušenosti.

Do kontrolního výboru bude pravděpodobně  zastupitelstvem zvolena Dagmara Fryšová a do Výboru pro životní prostředí hasič František Rulík ze SNK.

V řadách SNK je to v tomto volebním období už druhá výměna, kdy hned po volbách odstoupil z 16. místa vykřížkovaný Robert Remeš a kterého nahradila Stanislava Sejkorová.

Jeden komentář u “Máme nového zastupitele”

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.