Vodné a stočné – volby 2022

Vodovodní síť spravuje soukromá společnost Vodárenská společnost Chrudim, která ji má pronajatou od společnosti Vodovody a kanalizace Chrudim, a.s., kde jsou akcionáři okolní města včetně našeho a loni byl dokonce přededa náš starosta1.

Pardubický kraj je po libereckém nejhorší v připojování ke kanalizaci2 a také ceny jsou u nás v rámci ČR spíš nadprůměrné3, ačkoliv infrastrukturu vlastní stále města.

Cena vodného a stočného roste4 a to nejen kvůli inflaci, která vždy byla, je a bude5, ale také kvůli klesající vykazované spotřebě, která klesá jak v průmyslu, tak u občanů vlivem rostoucí ceny. S mnohými vlivy nemůže město moc dělat, ale s něčím přecijen:

 

Odpadní vody vypouštěné do přírody

Úhrada za dešťovou vodu odváděnou do kanalizace

Jednání o budoucnosti VS Chrudim

Nepřiznané stočné z vlastní studny

 


Minulé volební programy

K těmto tématům se minule žádná strana před volbami nevyjadřovala.

Nové volební programy

Není to téma ani letošních voleb.

Komentáře kandidátů

Z dotázaných6 k tomuto tématu zatím nikdo nic navíc nemá.

  1. Ivan Jeník už není ani člen ani předseda představenstva VAKu – slatinak.cz[]
  2. V připojování obyvatel na kanalizaci je Pardubický kraj druhý nejhorší v ČR – slatinak.cz[]
  3. Kolik platíte za vodu? Cena vody 2022 – vodné a stočné ve více než 300 městech ČR a kdo vodu prodává? — PRAVDA O VODĚ (pravdaovode.cz)[]
  4. Cena vodného a stočného – slatinak.cz[]
  5. vlivem inflace klesá hodnota peněz – jistá malá inflace je podle ekonomů přitom dobrá a žádoucí, takže se nedá čekat, že by někdy nebyla Inflační cíl – Česká národní banka (cnb.cz)[]
  6. SNK: IJ, MC, FR, SS, PH, RR, ZK; Sedma: JP, DV, JB, DD, JP, JŠ, VP, LM; ODS+TOP09: SŠ, VS, MM, JS, JU ; lidovci: DP, DH, MD; Vraníci: MH, JK, PŠ; SPD+VB: JS, JB dotázáni e-mailem 1.8.2022[]

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.