Volební program 2022 – Sedma

 1. Slatiňany a místní části v souladu s krajinou a přírodou.
  1. Budeme nadále chránit krajinu proti zástavbě v cenných lokalitách. Například v okolí zámeckého parku, pod Třešňovkou, v blízkosti škrovádských skal. Díky své mimořádné krajinářské hodnotě jsou tato místa určena především k odpočinku a relaxaci.
  2. Podpoříme co možná nejrychlejší schválení stávající podoby projednávaného územního plánu. Již tři volební období se aktivně podílíme na jeho tvorbě.
  3. Budeme promyšleně a systematicky pokračovat v údržbě a rozvoji sadů města.
  4. Budeme hledat možnosti efektivního snižování množství odpadu a budeme se snažit ho co nejlépe využít (např. kompostování zejména pro obyvatele sídlišť).
 2. Ekonomika, investice, finance
  1. Plané předvolební sliby vám nedáme. Stojíme nohama pevně na zemi. Nechceme připustit přílišné zadlužování města.
  2. Zasloužíme si upravenější, zdravější a příjemnější město! Budeme hledat možnosti financování a prosazovat systematické investice do městského prostředí jak ve Slatiňanech, tak v místních částech.
  3. Podporujeme převod sportovišť z majetku Spartaku do majetku města a zasadíme se o plán jejich účelné revitalizace. Naší prioritou je nahrazení škváry na dráze tartanem.
  4. Přestavbu Kabeláčova mlýna (bývalé Modely) na městské kulturní zařízení (v současnosti čeká na schválení nového územního plánu) podpoříme pouze v případě získání dotace.
  5. Chceme udržet provoz plovárny.
 3. Děti, volný čas a sport
  1. Zachováme grantový systém pro spolky a sportovní organizace.
  2. Navrhneme obnovu či vznik nových hřišť (např. na sídlišti, ve Škrovádu v Olšině) a vylepšení možností pro teenagery (workout, skatepark).
  3. Zřídíme piknikové místo v horní části „Stezky kněžny Vilemíny“.
  4. Chceme rozvoj bezpečné cyklodopravy. Znovu se pokusíme prosadit cyklopodjezd pod obloukem mostu knížete Auersperga.
 4. Místní rozvoj a kultura
  1. Město se musí nadechnout. Zaměříme se na péči o zeleň, zlepšení vzhledu autobusových zastávek, modernizaci veřejných prostor a doplnění mobiliáře města – lavičky, koše, herní prvky, umění v ulicích města….
  2. Chceme zlidštit tvář a obytnou hodnotu sídlišť.
  3. Chceme vytvořit podmínky pro zřízení bezbariérového přístupu do zdravotního střediska. Technické možnosti existují.
  4. Chceme využít objekt bývalé prodejny v Trpišově pro společenské prostory k setkávání občanů. Nadále budeme pracovat na úpravách návsi v Trpišově dle již existující architektonické studie.
  5. Dokončení obchvatu je historickou šancí pro navazující zlidštění centra v okolí T.G.M. Ve spolupráci s architekty chceme najít výslednou podobu, která bude mít smysl a o které se bude mluvit.
  6. Chceme udržovat a rozvíjet veřejnou dopravu tak, aby byla dostupná pro všechny obyvatele ve všech místních částech. Jsme proti zrušení zastávky Kunčí odbočka bez náhrady.
  7. Naší prioritou je rychlé dořešení dopravní situace v lokalitě Škrovád – jihovýchod.
  8. Plánované rekonstrukce budeme konzultovat přímo s občany v daných lokalitách.
 5. Atmosféra a život ve městě
  1. Chceme více propojit fungování místních institucí (např. úřad-hřebčín-zámek)
  2. Zaměříme se na péči o občany v tíživé životní situaci. Budeme spolupracovat na hledání cest, aby jich bylo co možná nejméně.
  3. Chceme oživit město. Chceme více kulturních a společenských akcí – výstavy, divadla, farmářské trhy, bleší trhy, umění v ulicích města…
  4. Podpoříme vznik sociálního podnikání – např. kavárny s vytvořením pracovních příležitostí pro osoby se zdravotním znevýhodněním.

Odkaz: PROGRAM

Jeden komentář u “Volební program 2022 – Sedma”

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.