Vyhodnocení soutěže na podporu údržby městské zeleně v Litomyšli

V červencovém čísle Litomyšlské Lilie byla vyhlášena soutěž na podporu údržby zeleně, jejímž hlavním cílem bylo ocenit práci obyvatel města, kteří se nezištně starají o zeleň nacházející se na městských pozemcích.

Do prvního ročníku soutěže občané přihlásili celkem sedm příspěvků. Ty se týkaly různých činností v oblasti péče o městskou zeleň. Od údržby trávníku, přes údržbu v okolí bytového domu až po péči o městské hroby na hřbitově. Každý člen pracovní skupiny pro životní prostředí jednotlivým soutěžním příspěvkům přidělil body.  Po sečtení jednotlivých bodů vzešlo jedno první, dvě druhá a jedno třetí místo.

  1. místo pan Milan Svoboda – péče o živý plot ze zimostrázu v blízkosti kruhového objezdu u Hotelu Dalibor
  2. místo Eva Klabanová a Eva Hajrová – péče o hroby v majetku města; péče o okolí domu v ul. 17. listopadu č. p. 846-848
  3. místo Miroslava Pešinová – péče o pásy zeleně na ul. Polní č. p. 382

Předávání cen se odehrálo 28. listopadu a místostarosta Radomil Kašpar na něm dal všem zúčastněným drobné dárky jako poděkování města za jejich aktivitu. Soutěžící na prvních třech místech navíc obdrželi finanční odměnu. Tímto bychom chtěli poděkovat všem zúčastněným za práci, pomoc a starost o veřejná prostranství. Velmi si vážíme, že svůj volný čas věnujete práci pro naše město. Budeme rádi, pokud váš zájem o veřejné dění přetrvá i nadále

Odkaz: Litomyšlská Lilie 7/2018

Odkaz: Litomyšlská Lilie 12/2018

Jeden komentář u “Vyhodnocení soutěže na podporu údržby městské zeleně v Litomyšli”

  1. Budu se starat o stromy v průchozím parčíku mezi ulicemi Nerudova a Školská. Ostatně dělám to již rok.
    Průběžně se léta starám o stromy a keře v části ulice Neumannova, v délce asi 25 metrů od vlastní zahrady, v sousedství s podnikem Novplasta a v okolí sběrných kontejnerů na plasty a sklo. Rostliny jsem zčásti vypěstoval na zahradě, částečně koupil. Asi 10 stromů jsem zasadil na stadiónu, některé jsou již starší deseti let. Vypěstoval jsem je na zahradě a po dohodě se správcem stadiónu přesadil. Po přesazení jsem se o ně musel starat, včetně zalití v obdobích sucha a horka.

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.