Výstava 50 let Slatiňan otevřena. Nová „značka“ města i propagační video už jsou na světě.

identita - logo města Slatiňany

V pondělí odpoledne byla ve Společenském domě slavnostně zahájena výstava 50 let města Slatiňany vernisáží. Po úvodním slovu starosty Ivana Jeníka vystoupil místostarosta Stanislav Šťastný, který představil následující program. Vernisáž hudebně doprovázely žákyně ZUŠ zpěvem a hrou na flétnu a dále Ondřej Sejkora na basu.

Výstava fotografií

Výstavu s mnoha zajímavými autentickými fotografiemi a výpisky z kronik za posledních 50 let připravily pracovnice městské knihovny Renata Maryšková a Žaneta Kacafírková. Jednotlivé panely jsou rozděleny tématicky – např. výstavba, návštěvy a dopisy významných osobností, výstavba, živelné události apod.

návštěvníci vernisáže výstavy 50 let města Slatiňany

Nová identita města

autoři představují nové logo města

Radní Vít Steklý (vedoucí pracovní skupiny, která se jí zabývala) spolu s tvůrci ze společnosti Prime Production Studio s.r.o. z Hradce Králové novou tzv. identitu města, což je něco jako logo, či značka našeho města. Tvoří ji specifický druh písma (font) a barvy. Identita bude použita pro tvorbu vizitek pracovníků města, propagačních předmětů a materiálů, vzhledu připravovaných webových stránek města a zpravodaje města Ozvěny. Identita by měla pomoci k profesionálnějšímu projevu vedení města a je hrazena v rámci projektu Otevřené a přitažlivé město Slatiňany.

identita - logo města Slatiňany
identita – logo města Slatiňany

Autogramiáda fotoknihy Čarokraj

Fotograf Tomáš Kubelka z Javorného u Horního Bradla podepisoval svou knihu Slatiňany Čarokraj, která obsahuje kolem 60ti uměleckých fotografií ze Slatiňan a okolí. Typická pro autora jsou neobvyklá nasvícení scén. Kniha byla vydána autorovým nakladatelstvím Čarokraj1 na účet města.

Původní záměr města byl vydat knihu zachycující historické události a vzpomínky pamětníků. Tento záměr byl nakonec opuštěn, zejména kvůli nižším vyčleněným prostředkům v rozpočtu a kovidu, který by komplikoval její přípravu a včasné vydání. Starosta pak oslovil autora s myšlenkou fotoknihy o Slatiňanech podobné jeho předchozí knize Čarokraj.2

V jiném článku autor vysvětluje, že v knize jsou fotografie z různých fází dne i roku. Některé snímky využívají čarokrajovou metodu, jiné jsou spíše dokumentární, ke slovu se dostal také dron. Jde hlavně o místa a atmosféru, která se v průběhu dne i roku může lišit. Slatiňany vnímá jako bránu do Železných hor, jako krajinu černých koní a částečně i jeho dětství.3

Knihu pojal po způsobu procházky od informačního centra, kde kromě tradičních zastávek, jako jsou hřebčín, zámek, kostel nebo třeba Švýcárna, nevynechal ani Vrchlického návrší nebo Kochánovické rybníky či bývalý evangelický hřbitov v Kunčí. Na knize pracoval přibližně rok.3

Kniha Čarokraj Slatiňany je k dostání je v městské knihovně za 200 Kč.4

Představení propagačního videa

Jako zlatý hřeb večera bylo promítnuta 3-minutová varianta propagačního videa. K dispozici je také kratší verze pro použití na sociálních sítích, která vznikla sestřihem této delší.

Video uvedl místostarosta jako předseda pracovní skupiny, která přípravu videa připravovala spolu s kreativní agenturou Fiftyfifty (shodou okolností také z Hradce Králové). Video bylo také vytvořeno v rámci projektu Otevřené a přitažlivé město Slatiňany dotovaného Evropskou Unií. Z téhož projektu bude pořízeno ještě nahrávací zařízení pro zastupitelstvo, koncepční dokumenty pro rozvoj ulic, turistických ruch a nové webové stránky.

Místostarosta zdůraznil, že video i nová identita byly díky dotaci pořízeny velmi levně – ve srovnání např. se sousedním městem.

Dále upřesnil, že „Video kombinuje dvě dějové linky – rodinu na výletě a motiv koně, který je s naším městem neodlučitelně spjatý. Mnoho záběrů je pořízeno z dronu, což dodává spotu jistou lehkost a přirozený nadhled. Natáčet se začalo v průběhu května, kdy krásně rozkvetla Třešňovka a končilo se na konci léta. Cílem videa je zviditelnit naše město a přilákat sem návštěvníky, kteří nebudou Slatiňanami pouze projíždět, ale kteří se tu zastaví a budou využívat nabízené služby. Propagační spot je zároveň sladěn již s novou vizuální identitou města“.

Propagační video města Slatiňany – 3 min. – kvalita 720 px.

Videa budou k dispozici i ve vysoké kvalitě na webu města.

  1. carokraj.cz[]
  2. e-mail ze Dne 15.09.2021 v 19:47 tomaskubelka AT carokraj.cz[]
  3. pardubicezive.cz: Slatiňany, jak je možná neznáte očima otce Čarokraje, fotografa Tomáše Kubelky… – Pardubice ŽIVĚ (pardubicezive.eu) 26/7/2021[][]
  4. web infocentra 1.7.2021[]

enclosure = https://www.slatinak.cz/wp-content/uploads/Slatinany_spot_180s_cerny-720px-768bps.mp4
18829518
video/mp4
,https://www.slatinak.cz/wp-content/uploads/Slatinany_spot_60s_cerna-720px-768bps.mp4?_=2
6262054
video/mp4

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.