Návrh: Vytvořit knihobudku z nevyužívané vitríny v parku před školou

Tento článek je příliš stručný nebo postrádá důležité informace.
Pomozte tím, že jej vhodně doplníte. Přejaté informace je nutné ozdrojovat, aby je bylo možné ověřovat.

Jeden komentář u “Návrh: Vytvořit knihobudku z nevyužívané vitríny v parku před školou

  1. KNIHOBUDKA
    Kdysi jsem navrhoval udělat otevřenou knihovničku na zastávce Střed. Tento návrh zapadl. Asi se městu zdála investice do několika ohoblovaných prken ode zdi ke zdi příliš velká. Pak jsem se dověděl, že knihobudka je na dětském hřišti. Zaradoval jsem se, naložil doma knihy na káru a jel jsem ji vybavit několika desítkami knih slušné literatury. Na místě jsem však zjistil, že se jedná o trochu větší ptačí budku, tak jsem se zklamaně otočil a doma knihy znovu naskládal zpátky do beden.
    Nyní mne zaujal nápad vytvořit knihobudku v bývalé meteorologické boudičce před školou. Když už se nikdo nemá k tomu, dát tam zase zpátky ty teploměry, tlakoměry či vlhkoměry, byly by knihy asi nejlepším možným využitím pro jinak pěknou budku.
    Úplně vidím, jak mládež sedí na okolních lavičkách a v hloučcích si nahlas předčítá tu Wolkera, tu Čapka, tu třeba Orwella a pak o přečteném živě diskutuje. No, asi to tak úplně nebude, ale přesto si myslím, že by se našlo dost lidí, kteří by si občas něco odnesli domů a naopak někdo by zase rád nějakou už dávno přečtenou knihu do knihobudky dodal.
    zdeněk jirásek

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.