Návrh: Vytvořit novou cestu na levém břehu řeky až do Škrovádu

návrh vedení cyklostezky po levém břehu řeky

Nápad spočívá ve obnovení historické cesty navazující na ulici Podskála po břehu řeky až do Škrovádu, kde by mohla být vyvedena buď pod starou prodejnou (dnes hospoda Pod kopcem).

návrh vedení cyklostezky po levém břehu řeky k silnici nad Škrovádem

Další varianta je vyjet podle Dařbujána na silnici nad Škrovádem, kde by se stejně hodila nová ulice pro usnadnění rozvíjení zástavby v intravilánu Škrovádu ve snaze snížení tlaku stavět v extravilánu.

Historie

Na přelomu 19. a 20. století překonávaly vozy řeku buď u hospody přes současný Auerspergův most anebo jely ze Slatiňan podskálou podle řeky a překonaly brod v místě stávajícího škrovádského mostu. Další brod byl v místě současné křižovatky Škrovádské a Škrovádského nábřeží.

stará katastrální mapa Škrovád

Průchod z ulice Podskála na stráň Bleška byl zaplocen kolem roku 2010 majitelem pozemku, který pozemek zdědil po předcích. K zaplocení přikročil údajně po neshodách s několika problematickými procházejícími.1


Tento nápad nebyl zatím (pokud je autoru známo) nijak konzultován se soukromými majiteli pozemků či s vedením města. Jen to zatím jen nápad, který vypadá možná jako utopie, ale podobně se mohl jevit projekt úžasné cyklostezky z Letohradu co Chocně před 20 ti lety…

  1. osobně p. Kremla 1.5.2022[]

Jeden komentář u “Návrh: Vytvořit novou cestu na levém břehu řeky až do Škrovádu”

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.