Vzkaz anonymnímu Slatiňanákovi i redakci Ozvěn

V listopadových Ozvěnách vyšel článek nazvaný REAKCE NA SVOZ KOMUNÁLNÍHO ODPADU, pod kterým byl podepsán jakýsi Slatiňanák. Jednalo se tedy o článek anonymní.

No, nechci s anonymem polemizovat, vyjádřil svůj názor a nenašel dost odvahy se podepsat. Jsou rodiny, které se s dvoutýdenními intervaly svozu odpadu vyrovnají lehce, jsou rodiny, které to mají jen taktak a jsou i takové, které prostě toho odpadu vyprodukují příliš mnoho nebo stále ještě neumí dobře třídit. Ti poslední budou pochopitelně protestovat, to se dá očekávat. Slatiňanák patří mezi ně a má silnou potřebu za sebe a sobě podobné bojovat. A bojuje tak, jak jedině dovede.

Článek je psán velmi emotivně a útočně. V podstatě z něj vyplývá, že ti, kteří o svozech odpadů rozhodují, jsou padlí na hlavu, všichni, kteří s tím problémy nemají, jsou nesvéprávní a ti, kteří toho odpadu produkují tolik, že jim současný interval nestačí, jsou chudáci. Anonym vyjadřuje strach z potkanů a červů a varuje před apokalypsou, pokud se opět nebude vyvážet
každý týden. A také dává jasný tip všem politickým uskupením, která budou kandidovat v komunálních volbách.

Dá-li si některá strana do programu, že obnoví týdenní intervaly, zcela určitě získá anonymův radostný hlas (a pravděpodobně i hlasy dalších nespokojených). Na ostatních bodech programu už tak záležet nebude.

Na článku je pikantní skutečnost, že anonym poukazuje na to, že někdo nebyl v nějakém svém sdělení zcela konkrétní. No, a pak se sám ani nepodepíše!

Redakci Ozvěn bych chtěl tímto vyzvat, aby anonymní příspěvky nikdy nezveřejňovala. Anonym je vždy nemravný a jedovatý. Nebo jste se už někdy setkali s anonymem pochvalným?

zdeněk jirásek (taky kluk ze Slatiňan)

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.