Téma: zastávka Pardubice-centrum

Zastávka se buduje kolem podchodu „Myší díra“ spojující ulice Sladkovského a Rokycanova poblíž autobusové zastávky Hlaváčova.

V kombinaci s Ostřešanskou/Medlešickou spojkou by se výrazně zrychlila doprava do centra Pardubic od jihu.

Pokud by sem zajížděly i vlaky od Hradce, pak i od severu.

Název by mohl být Pardubice – centrum nebo Pardubice – město.

Původně Správa železnic plánovala, že během rekonstrukce nádraží se všechno pro zastávku pouze předpřipraví – vybuduje přístupové i bezbariérové cesty, uzpůsobí kolejiště a že samotnou zastávku postaví až někdy po roce 2024. Podle nových informací se daří termíny sladit tak, že i když je zastávka Pardubice – centrum samostatným projektem, podaří se ji postavit souběžně s rozsáhlou rekonstrukcí železničního uzlu. Správa železnic myšlenku na vybudování Ostřešanské spojky zřejmě ještě úplně neopustila, ale její případné vybudování je daleká budoucnost.1

 1. ČRO: Nová železniční zastávka bude v Pardubicích dřív, než bylo v plánu 1/9/2021[]

3 komentáře u „Téma: zastávka Pardubice-centrum“

 1. Sen dopravní komise o zastávce v centru Pardubic se stává skutečností
  https://chrudimskenoviny.cz/kategorie/zpravy/sen-dopravni-komise-o-zastavce-v-centru-pardubic-se-stava-skutecnosti
  11. září 2023
  Zastávka v centru města, mezi ulicemi Jana Palacha a Sladkovského, začíná stavět po výběru dodavatele sdružení firem Euvoria CS a Chládek a Tintěra v září 2023. První cestující z Chrudimi vystoupí na novém nástupišti už 9. června 2024.
  Dalším přáním mnoha „Chrudimáků“ by bylo zřídit autobusovou linku z Chrudimské nemocnice do Pardubické, nebo přímo vlakové spojení z Chrudimi k Pardubické nemocnici.

  idnes.cz: Vlaky zastaví téměř v centru, pardubická zastávka začne sloužit od června
  Zdroj: https://www.idnes.cz/pardubice/zpravy/zastavka-pardubice-centrum-vlak-zeleznice.A230921_144731_pardubice-zpravy_lati

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.