Návrh: Zastávky veřejné dopravy opatřit přístřešky proti dešti a slunci

Cestování veřejnou dopravou je obvykle méně pohodlné a pomalejší, než autem. Proto každý, kdo jen může, jede raději autem. Ale pak vzniká problém, že není pomalu kde zaparkovat a většími městy je ve špičce obtížné někdy i jen projet, čímž se atraktivita této individuální dopravy poněkud snižuje.

Proto i v zájmu lidí v autě je, aby co nejvíce cestujících jelo veřejnou dopravou a pro něj zbylo víc místa v ulicích měst i na silnicích. Ale jak to udělat?

Třeba tak, že se to nepohodlí spojené s cestováním veřejnou dopravou pokusíme poněkud snižovat.

Některé zastávky mají přístřešek jen na jedné straně. Ten je ovšem pro druhou stranu většinou nepoužitelný, protože přeběhnout např. TGM nebo ulici Vítězství v případě, že se blíží autobus, se může někdy rovnat pokusu o sebevraždu.

Paradoxně ve Slatiňanech jsou přístřešky většinou na zastávkách, odkud jezdí cizí cestující (např. děti z okolních obcí), ale slatiňáci jedoucí např. do Pardubic nebo Chrudimi si postojí v dešti.

Ne vždy to je snadné, někdy to vyžaduje hledání vhodného místa i jednání s majiteli pozemku… ale za pokus to snad stojí, ne?

Jeden komentář u “Návrh: Zastávky veřejné dopravy opatřit přístřešky proti dešti a slunci”

Napsat komentář

U komentářů prosím uvádějte celé své jméno.